Do zdarzenia doszło w Mississippi w USA. Tajemnica szybkiego pogorszenia się stanu zdrowia dziewczynku została ujawniona podczas wizyty u lekarza.

Zaskakująca diagnoza

Kiedy dziewczyna rano próbowała wstać z łóżka, jej nogi były bezsilne, więc upadła. Straciła też zdolność mówienia. Matka dziewczynki, Jessica Griffin, poczuła prawdziwe przerażenie. Odkryła kleszcza przypadkowo, czesząc córkę. Owad wgryzł się w skórę głowy, a miejsce ukąszenia było opuchnięte.

Kobieta natychmiast wyjęła owada i włożyła go do plastikowej torby. Następnie zabrała córkę do szpitala, gdzie u dziewczynki zdiagnozowano straszną infekcję pokleszczową.

Ten typ choroby jest wywoływany przez samice kleszczy, które potrafią złożyć jaja w skórze gospodarza. Eksperci zauważają, że infekcja najczęściej występuje od kwietnia do września. W tym przedziale czasowym, owady są bardziej aktywne.

Według American Lyme Disease Foundation, gdy kleszcz pije krew zwierzęcia lub człowieka, obszar ukąszenia puchnie, a owad uwalnia neurotoksynę do krwi. Ta substancja powoduje paraliż.

Matka dziewczynki opublikowała na Facebooku post, w którym napisała:

„Proszę, na miłość boską, sprawdźcie swoje dzieci pod kątem kleszczy. Gryzą nasze dzieci częściej niż nas, dorosłych”.

Później opublikowała serię zdjęć. Po nim stało się jasne, że mała Kailin czuje się znacznie lepiej i już doszła do siebie po paraliżu z powodu „ataku” kleszcza. Dziewczyna otrzymała specjalną terapię i według Jessiki Griffin doszła do siebie.

Objawy zakażenia pochodzącego od kleszcza pojawiają się zwykle po 5-7 dniach od ukąszenia owada. Jednak czasami może się to zdarzyć w ciągu 24 godzin. Najpierw nogi są zdrętwiałe, a następnie paraliż chwyta kończyny górne. Występuje również zmęczenie, utrata mowy i osoba całkowicie przestaje się poruszać.

Na późniejszych etapach ofiara ma jeszcze więcej problemów. Paraliż przenosi się na twarz i język. Jeśli nic nie zostanie zrobione, osoba przestanie oddychać.

To też może cię zainteresować: JAKA JEST PRAWDA NA TEMAT PROGRAMU „NASZ NOWY DOM”? UCZESTNICY POPULARNEJ PRODUKCJI ZABRALI GŁOS NA TEN TEMAT

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JAROSŁAW KRET MA KORONAWIRUSA? DZIENNIKARZ SKARŻY SIĘ NA SILNE OBJAWY