Sylwia jest kobietą, która zmaga się z rakiem. Nagranie chorującej na agresywnego chłoniaka z obwodowych komórek T kobiety, obiegło Internet. Apel pacjentki proszącej o nieprzekształcanie szpitala MSWiA w szpital jednoimienny wstrząsnął internautami.

Kobieta chora na raka apeluje o nieprzekształcanie szpitali. „Bo dla nas te działania, które on wykonuje są powolnym naszym uśmiercaniem.”

Szpital. Źródło: tvp.pl
Szpital. Źródło: tvp.pl
Szpital. Źródło: tvp.pl

W Polsce, zgodnie z decyzją rządu, wiele szpitali przekształca się w placówki jednoimienne. Co za tym idzie już w tym momencie wielu chorych – nawet tych ciężko czy po operacjach- nie jest w stanie umówić się na wizytę czy kontrolę do lekarza specjalisty, słysząc w słuchawce, że aktualnie placówka nie prowadzi zapisów, bo wciąż czeka na decyzję dotyczącą przekształcenia. Takie kuriozalne sytuacje to nie żart. To smutna rzeczywistość.

Podobna sytuacja dzieje się w poznańskim szpitalu MSWiA, który przez ogromne oblężenie głównego ośrodka walki z koronawirusem w Poznaniu ma stać się – za decyzją Wojewody wielkopolski Łukasza Mikołajczyka – szpitalem jednoimiennym. Póki co losy szpitala nie są przesądzone. Sylwia Gajewska, która jest pacjentką szpitala postanowiła zwrócić się do władz. Film opublikowało RMF.FM.

- Chciałbym poruszyć sprawę naszego szpitala MSWiA w Poznaniu - oddział hematologii. Zgodnie z decyzją wojewody wielkopolskiego, szpitala ma być zamieniony w szpital jednoimienny, a co za tym idzie, my mamy być stąd przetransportowani do innych szpitali (...). Nas, tutaj wszystkich, na oddziale jest około 400 osób. To są osoby na dziennych chemiach, biorące udział w różnych programach lekowych. To znaczy, że jeżeli będzie tak postanowione, ten oddział hematologii w MSWiA zniknie z powierzchni Ziemi. W imię COVID-19 zostaniemy bez opieki, bo klinika na Szamarzewskiego, jako jedyna w tym momencie, nie jest w stanie nas wszystkich obsłużyć (...). Z mojej strony chciałbym zaapelować do wojewody o zmianę decyzji. Bo dla nas te działania, które on wykonuje są powolnym naszym uśmiercaniem. Nie będzie gdzie się leczyć, nie będzie tej opieki. Jeszcze raz proszę, jeżeli jest taka możliwość, bardzo proszę o rozpatrzenie jeszcze raz tej lokalizacji - zaapelowała pani Sylwia.

Jak informował portal "Życie ": ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA WYWOŁAŁA PORUSZENIE NA INSTAGRAMIE, PORÓWNAŁA SIĘ DO MAŁGORZATY ROZENEK. CÓRKA BYŁEGO PREZYDENTA MÓWI, ŻE NIE MA PRZYPADKÓW

Przypomnij sobie: JULIA WIENIAWA Z POSTAWĄ GODNĄ NAJWYŻSZEJ POCHWAŁY. DZIĘKI NIEJ MOŻNA BĘDZIE URATOWAĆ NAWET OSIEM OSÓB, GWIAZDA NAMAWIA INNYCH