Pojawienie się na świecie jednego dziecka potrafi wywołać niemal rewolucję, a co dopiero sześcioro i to naraz! W tym przypadku, gdy na świecie pojawiły się sześcioraczki z Tylmanowej nie było inaczej. Taki poród wiąże się jednak ze sporym ryzykiem, gdyż podobne ciąże zdarzają się naprawdę rzadko – to praktycznie jeden na milion urodzeń!

Dzieci z ciąż mnogich to nie tylko wcześniaki i „trochę mniejsze noworodki”, ale dzieci, które po narodzinach praktycznie walczą o swoje przyszłe życie i zdrowie. Sześcioraczki z Tylmanowej przyszły na świat w Krakowie 20 maja 2019 roku, w 29. Tygodniu za pomocą cesarskiego cięcia. Ważyły od 890 do 1300 gramów, a na świecie pierwszy pojawił się Filip. Niespodzianką okazała się być Malwinka, gdyż rodzice dzieci spodziewali się pięcioraczków.

Dzieci zatrzymano w szpitalu do momentu, w którym było pewne, że będą w stanie przeżyć bez aparatury i w momencie osiągnięcia właściwej wagi. Dzieci pojawiały się w domu stopniowo, a rodzice mieli czas na przyzwyczajenie się do opieki nad szóstką urwisów.

Jak mają się polskie sześcioraczki? Dzieciaki rosną jak na drożdżach!

Jak przekonuje seriws Kobieta Interia, wcześniaki i to z mnogich ciąż potrzebują znacznie więcej czasu na osiągnięcie wszelkich sprawności jak np. podnoszenie główki, przewracanie się, samodzielne siadanie, czy chodzenie. W tym przypadku rozwój ocenia się na bazie wieku korygowanego – oblicza się go, odejmując od wieku materialnego tygodnie ciąży pozostałe do końca, 40. tygodnia.

Czasem dzieci mają dodatkowe problemy zdrowotne i takim przypadkiem była Malwinka, która umiejętność siedzenia osiągnęła dopiero kilka tygodni temu, gdy jej bracia i siostry już dawno to potrafili.

Klaudia Marzec, mama dzieci regularnie publikuje ich zdjęcia na Instagramie, prowadząc specjalny profil. Czyż dzieci nie są słodkie?

Jak informował portal "Życie ": NIETYPOWY APEL PAPIEŻA FRANCISZKA. NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKICH SŁÓW. GŁOWA KOŚCIOŁA PORUSZYŁA NIEZWYKLE WAŻNY TEMAT DLA WSZYSTKICH LUDZI NA ŚWIECIE

Przypomnij sobie: ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH ZAPOWIADA OGROMNE ZMIANY W SYSTEMIE ODPROWADZANIA SKŁADEK. PROJEKT WJEDZIE W ŻYCIE W NAJBLIŻSZYCH TRZECH LATACH

Portal "Życie " pisał również: PROGNOZA POGODY NA NAJBLIŻSZE DNI NIE NAPAWA OPTYMIZMEM. W NIEKTÓRYCH MIEJSCACH SPADNIE ŚNIEG. POLACY ZACZYNAJĄ OBAWIAĆ SIĘ NADEJŚCIA SROGIEJ ZIMY