Była premier Beata Szydło już od prawie dwóch lat jest europosłanką. Polityk daje z siebie wszystko, by wywalczyć jak najkorzystniejsze warunki w istotnych dla Polaków kwestiach.

Beata Szydło pogrążona w żalu. Wspomina najgorsze

Beata Szydło wspomina jeden z najgorszych dni w swojej karierze. Wspomnienia, które powróciły do europosłanki powodują, że nie jest w stanie kryć smutku.

12 października 2019 r. zmarł prof. Jan Szyszko. Mężczyzna sprawował w latach 2015-2018 urząd ministra środowiska w rządzie Beaty Szydło. Zaraz po przyjściu rządów nowego premiera Mateusza Morawieckiego, Szyszko stracił posadę.

Dziś mija rok, odkąd na wieczny spoczynek odszedł prof. Jan Szyszko. Zapamiętałem go jako wybitnego profesora nauk...

Posted by Mateusz Morawiecki on Friday, October 9, 2020

Październik ubiegłego roku był dla Beaty Szydło niezwykle trudnym miesiącem. To właśnie w jego połowie jak grom z jasnego nieba spadla na nas wiadomość o śmierci ministra Szyszko. Dziś, tamten dzień z żalem i smutkiem wspomina Beata Szydło. Z tej okazji była premier postanowiła opublikować wzruszający wpis na swoim Twitterze.

- Profesor Jan Szyszko był Ministrem mojego rządu. Było dla mnie wielkim zaszczytem móc z Nim pracować. To między innymi dzięki Jego zaangażowaniu zostało podpisane porozumienie paryskie, które dawało nadzieję na mądry kompromis klimatyczny. Bardzo teraz Profesora brakuje – napisała Beata Szydło…

Jak informował portal "Życie ": NIETYPOWY APEL PAPIEŻA FRANCISZKA. NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKICH SŁÓW. GŁOWA KOŚCIOŁA PORUSZYŁA NIEZWYKLE WAŻNY TEMAT DLA WSZYSTKICH LUDZI NA ŚWIECIE