Pandemia koronawirusa w Polsce nie odpuszcza, a fakt, że spora część społeczeństwa przestała bać się COVID-19 i ignoruje zalecenia oraz obostrzenia, tylko ułatwia jej dynamiczny rozwój. Teraz, gdy zaczął się także sezon grupowy, wirus z Wuhan stanowi jeszcze większe niebezpieczeństwo.

Dane podawane przez Ministerstwo Zdrowia pokazują, że niemal codziennie bite są rekordy zarażeń, jest też coraz więcej ofiar. Premier Mateusz „wirus jest w odwrocie” Morawiecki ogłosił na wczorajszej konferencji, że żółta strefa zostanie rozszerzona na terytorium całej Polski. Na szczęście wśród tysiąca takich informacji znajdujemy również te, które mówią o ozdrowieńcach.

Koronawirus. Screen: YouTube
Koronawirus. Screen: YouTube
Koronawirus. Screen: YouTube

98-letni pacjent pokonał koronawirusa

Walkę z koronawirusem wygrał 98-letni Pan Józef z Torunia. Jest to najstarszy tamtejszy pacjent, któremu udało się pokonać wirusa. Informacje o najstarszym z toruńskich ozdrowieńców przekazał tamtejszy portal "Oto Toruń".

98- letni ozdrowieniec był jednym z zakażonych pochodzących z domu opieki samarytanin. Zarażony mężczyzna wygrał walkę, z koronawirusem. Już niedługo pan Józef wróci do ośrodka.

Jak się okazuje nie jest to jedyny ozdrowieniec z Torunia. Najstarszą z pacjentek, której udało się nic wygrać z wirusem była pani Teresa mająca 103 lata.

- Musiałam być niegrzeczna, bo mi Pan Bóg takich długich lat dał do życia - powiedziała pani Teresa w rozmowie z "Oto Toruń".

Starzec, screen Youtube
Starzec, screen Youtube
Starzec, screen Youtube

Jak informował portal "Życie ": NIETYPOWY APEL PAPIEŻA FRANCISZKA. NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKICH SŁÓW. GŁOWA KOŚCIOŁA PORUSZYŁA NIEZWYKLE WAŻNY TEMAT DLA WSZYSTKICH LUDZI NA ŚWIECIE