Wszystkich Świętych jest ważnym dniem dla większości Polaków. 1 listopada spotykamy się na grobach naszych bliskich lub przyjaciół, aby uczcić ich pamięć. W tym celu przystrajamy nagrobki i zapalamy znicze. w tym roku wszystko jest inaczej. Polacy zastanawiają się jak wyglądać będzie tegoroczny pierwszy listopada.

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego apeluje do Polaków

Cmentarz/screen Youtube @Onet News
Cmentarz/screen Youtube @Onet News

Głos w sprawie zbliżającego się wielkimi krokami Święta Zmarłych zabrał prezes Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego, Krzysztof Wolicki

- Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe zwraca się do wszystkich z apelem, by w tym roku wyjątkowo w dniu 1 listopada zrezygnować z masowych odwiedzin grobów swych bliskich. Dni poświęcone pamięci zmarłych to w każdej kulturze wielkie święta. Obchody zaduszne są stare jak ludzkość. [...] To święto jest również dniem niezwykłej wagi dla rodzin. [...] Nic dziwnego zatem, że wszyscy chcielibyśmy – jak co roku – odwiedzić cmentarze. Tym razem jednak może się to wiązać z ryzykiem! - powiedział prezes PSP, Krzysztof Wolicki.

Spór o cmentarz trwa! / dw.com
Spór o cmentarz trwa! / dw.com

Jak przypomniał Krzysztof Wolicki, każdy, kto zamierza posprzątać nagrobek lub zapalić znicz może to zrobić także kilka dni przed Wszystkimi Świętymi.

- Zróbcie wszystko, aby w przyszłym roku w dniu 1 listopada móc odwiedzić groby, abyście to wy odwiedzali groby bliskich, a nie wasze groby były odwiedzane - dodaje cytowany przez Onet, prezes PSP, Krzysztof Wolicki.

Jak informował portal "Życie ": NIETYPOWY APEL PAPIEŻA FRANCISZKA. NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKICH SŁÓW. GŁOWA KOŚCIOŁA PORUSZYŁA NIEZWYKLE WAŻNY TEMAT DLA WSZYSTKICH LUDZI NA ŚWIECIE