Sąd zadecydował o wysokości alimentów, jakie syn Zenka Martyniuka będzie musiał płacić byłej żonie. Jest to "zatrważająca" kwota w wysokości 3200 złotych miesięcznie - 1200 złotych dla córki, oraz dwa tysiące dla Eweliny Golczyńskiej. Daniel skarży się, że są to niesprawiedliwie wysokie koszty. Wielu celebrytów na drodze do "wolności" musiało jednak ponieść znacznie wyższą cenę.

Dla Martyniuka to kwota "z kosmosu" - dla innych zaledwie grosze

O tym, jak drogą sprawą może okazać się rozstanie, przekonało się kilku znanych polskich rozwodników.

Jednym z nich był Michał Wiśniewski, który podczas rozstania z Martą "Mandaryną" Wiśniewską spodziewał się utraty znacznej części swojego majątku. Tak się jednak nie stało - sąd orzekł, że jego dzieciom należy się od ojca "tylko" 5 tysięcy złotych miesięcznie. Kwotę Wiśniewski zaakceptował bez słowa, a prawdopodobnie nawet z ulgą, bo zapewne spodziewał się po byłej żonie dużo poważniejszych żądań. Chociaż te i tak były niemałe, bo Martę Wiśniewską po rozwodzie stać było na zakup ogromnej willi w podwarszawskiej miejscowości, w której zamieszkała wraz z dwójką dzieci.

Michał Wiśniewski i Mandaryna
Michał Wiśniewski i Mandaryna

Znacznie bardziej na rozwodzie ucierpiał Dariusz "Tiger" Michalczewski - znany polski bokser. Ten musiał się mierzyć z wyjątkowo wysokimi kosztami, gdyż ze swoją żoną rozwodził się...dwa razy - a to dlatego, że dwukrotnie stanęli na ślubnym kobiercu.

Na dobre rozstali się dopiero w 2004 roku, a wtedy Dorota Chwaszczyńska zażyczyła sobie od byłego męża...20 milionów euro i 50 tysięcy euro miesięcznie. Jako, że majątek "Tigera" wynosił w tamtym czasie około 30 milionów euro, to musiał on stoczyć najcięższą walkę w swoim życiu, by uchronić chociaż część swojej ciężko zarobionej fortuny. Ostatecznie sąd kazał mu wypłacić żonie 3 miliony euro i zasądził comiesięczne alimenty w wysokości 50 tysięcy złotych. Niestety, tak znaczne obniżenie kosztów wiązało się z decyzją, którą Michalczewski do tej pory uznaje za swój najgorszy życiowy błąd - musiał się wtedy zrzec wszelkich praw do swoich synów.

"Tiger" ucierpiał na rozwodzie zdecydowanie najbardziej
"Tiger" ucierpiał na rozwodzie zdecydowanie najbardziej

Biorąc pod uwagę te historie, narzekania Daniela Martyniuka wydają się co najmniej komiczne.

Zobacz także: Syn Małgorzaty Kożuchowskiej skończył 6 lat. Aktorka wyprawiła mu huczną imprezę urodzinową

Może cię zainteresować: Krystyna Janda chwali się wnuczką. Opinie internautów na temat dziewczyny są podzielone

Pisaliśmy również o: "Kogel-mogel" bawił do łez, ale mało kto wie, jak trudne życie mieli aktorzy filmu. Nad produkcją ciąży fatum