Wykonanie maski na twarz DIY stało się najpopularniejszą czynnością w domu podczas nowej epidemii koronawirusa - czy to na własny użytek, czy w celu przekazania darowizny na rzecz placówek opieki zdrowotnej. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca noszenie zakrycia nosa i ust wszędzie tam, gdzie znajdują się inni ludzie, z którymi nie mieszkamy.

Podaż środków ochrony indywidualnej stała się takim kryzysem, że pracownicy szpitali zwracają się do mediów społecznościowych z prośbą o ręcznie szyte maski chirurgiczne. Pojawiają się grupy na Facebooku, kanały YouTube i konta na Instagramie, a rzemieślnicy łączą się, aby dowiedzieć się, jak zrobić domowe maski i przekazać je w ręce pracowników służby zdrowia. Jeśli posiadasz maszynę do szycia , możesz dołączyć do tego ruchu.

YT

Najlepszym materiałem na domowe maski jest ciasno tkana, 100% bawełna. Możesz kupić nowy materiał, ale takie rzeczy jak prześcieradła, zasłony i tkane koszule są również dobrymi opcjami. Jeśli zamierzasz przekazać maski, zalecamy unikanie dzianin (np. Koszulek z dzianiny), ponieważ podczas rozciągania tworzą one nieestetyczne dziury.

Oprócz maszyny do szycia i materiału będziesz potrzebować włókninowego interfejsu do masek wielokrotnego użytku, aby zablokować cząsteczki, gumki lub druciki, aby zapewnić bezpieczeństwo na twarzy, oraz metalowego elementu (takiego jak drucik lub spinacz do papieru ), aby dobrze przylegały do ​​nosa. Jeśli nie możesz znaleźć interfejsu, możesz zastąpić produkt nietkany, taki jak filtry HVAC lub filtry do kawy, ale najlepiej byłoby użyć czegoś, co można prać w pralce. Worki próżniowe HEPA są również włókninami o dobrych właściwościach filtracyjnych; po prostu sprawdź, czy aby nie zawierają włókna szklanego.

Wydrukuj wzór - (jeśli nie masz drukarki, jest to prostokąt o wymiarach 25 x 22 cm z 3-cm zapasem). Wytnij wzór - Wytnij dwie warstwy tkaniny bawełnianej 25 "x 22" (używając wzoru, jeśli możesz) Wytnij dwie warstwy włókniny o tych wymiarach. Ułożyć przycięty materiał przednimi bokami razem. Połóż obie warstwy flizeliny razem na wierzchu materiału (z tyłu materiału) Zszyj górny szew 25 ”(najlepiej o długości 2,5-3 ściegu) z naddatkiem na szew ¼” Otwórz z przodu z przodu materiału do góry. Naciśnij szew płasko z jednej strony Włóż metalowy kawałek wzdłuż szwu między 2 częściami materiału. Prostokąt ”, który jest wskazany na górze wzoru (niewłaściwe strony razem), aby zabezpieczyć metalową część. Odwróć razem prawe strony, zszyj dolny szew 25". Odwróć na prawą stronę i naciśnij dolny szew. Użyj wzoru, aby zaznaczyć fałdy. Złożyć 3 zakładki w tym samym kierunku i założyć szpilkę, aby utrzymać je na miejscu Wytnij taśmę do wiązania na 36 ”z każdej strony Znajdź środek wiązania i punkt środkowy maski i przypnij wiązanie do maski z maską wciśniętą między wiązanie. Szyć wiązanie. Powtórz po drugiej stronie maski Prasowane plisy.

O tym sie mówi: Gdańsk: zatrzymano prezesów jednej ze spółdzielni mieszkaniowych. Co się stało

Zerknij: Wielka muzyczna gwiazda lat 60. odeszła. Kondolencje płyną z całego świata