Dziś, 9 października w kościele p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Roztoce o godzinie 13:00 rozpoczął się pogrzeb 20-letniego chłopaka, którego zaginięciem żyła w ostatnich dniach cala Polska. Finał poszukiwań okazał się tragiczny. Maciej Aleksiuk utonął.

Słowa matki Macieja chwytają za serce…

Tuż przed końcem pogrzebu głos zabrała mama zmarłego Macieja. Zrozpaczona kobieta powiedziała coś, co, wszystkich za serce…

Maciej Aleksiuk / YouTube: tvwalbrzych
Maciej Aleksiuk / YouTube: tvwalbrzych

- Maciej chciał w życiu pomagać ludziom. Pomagał bliskim, ale też nieznajomym. Był bardzo radosny. Był cudownym dzieckiem i super bratem. Był ambitny, lubił ład i porządek. Maciek był wspaniałym człowiekiem dla każdego. Choć żył tylko 20 lat, to w życiu osiągnął bardzo wiele. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach, kochany synku - mówiła matka 20-latka.

Mama Macieja zdecydował się także podziękować wszystkim, którzy wspierali poszukiwania zaginionego.

- Dziękujemy wam wszystkim za wsparcie, życzliwość, modlitwę, za otwarte serca. Pokazaliście nie tylko słowem ale i czynem, jak dużo można zrobić dla drugiego człowieka. Przygotuj nam synku miejsce, abyśmy mogli do ciebie kiedyś dołączyć. Kochany Maćku, do zobaczenia w Niebie - zakończyła.

Pogrzeb Macieja Aleksiuka. fot. Tomasz Galla Super Express
Pogrzeb Macieja Aleksiuka. fot. Tomasz Galla Super Express

Przypomnij sobie o… KRAKÓW: OD LISTOPADA WCHODZĄ PODWYŻKI OPŁAT ZA ŚMIECI. URZĄD PRZYPOMINA O KONIECZNOŚCI ZŁOŻENIA DEKLARACJI