TVP jest ulubioną stacją połowy Polaków. Idealnie ukazały to wyniki głosowania na prezydenta, które oficjalnie podzieliły Polaków na dwie grupy. Zwolenników partii rządzącej, której narzędziem propagandowym okazała się właśnie Telewizja Polską oraz ludzie o odmiennych poglądach politycznych, którzy propagandzie tej nie ulegli.

Z racji tego, że TVP zrobiło wokół siebie sporo szumu, wielu z nas zastanawia się na jakie zarobki mogą liczyć pracownicy stacji. Nie trzeba przecież ukrywać, że TVP jest najlepiej dofinansowywaną ze skarbu państwa stacją w Polsce (jak nie w Europie).

Jacek Kurski/screen Youtube
Jacek Kurski/screen Youtube
Jacek Kurski/screen Youtube

Zarobki w TVP. Ile otrzymuje Holecka i Ogórek?

W kręgu zainteresowania znalazły się Danuta Holecka i Magdalena Ogorek.

Danuta Holecka od wielu lat pracuje jako dziennikarka Telewizji Polskiej. Ostatnio prowadząca Wiadomości stała się także obiektem memów - głownie przez przekazywanie “wiadomości”, które uznawane są za propagandowe i działające na korzyść partii rządzącej, a także jako narzędzie, które przyczyniło się do wygranej w wyborach prezydenckich polityka PiSu. Danuta Holecka pracuje w Telewizji Polskiej już ponad 20 lat! Na jakie zarobki może liczyć? Czuję się, że w 2019 r. zarobki Danuty Holeckiej wynosiły 9 572 złotych brutto.

Danuta Holecka fot. TVP info
Danuta Holecka fot. TVP info

Co ciekawe takimi samymi zarobkami może pochwalić się Magdalena Ogórek. Magdalena Ogórek to jedna z najbardziej kontrowersyjnych dziennikarek. Wcześniej próbowała swoich sił w polityce kandydując z ramienia SLD na prezydenta. Obecnie pracuje w Telewizji Polskiej, gdzie nie raz wywołała już prawdziwą burzę.

Magdalena Ogórek/screen YouTube @Magdalena Ogórek
Magdalena Ogórek/screen YouTube @Magdalena Ogórek

Przypomnij sobie o… KRAKÓW: OD LISTOPADA WCHODZĄ PODWYŻKI OPŁAT ZA ŚMIECI. URZĄD PRZYPOMINA O KONIECZNOŚCI ZŁOŻENIA DEKLARACJI