Podczas ostatniej mszy świętej w parafii Tadeusza Rydzyka w Toruniu doszło do niespodziewanej sytuacji. Niemalże nikt nie wiedział jak ma zareagować. Takiego kazania z ust pewnego biskupa niemalże nikt się nie spodziewał… O kim dokładnie mowa i co takiego zatem powiedział?

Jak powszechnie wiadomo, ojciec Tadeusz Rydzyk pochodzący z Torunia jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w Polsce. Zdaniem wielu – bardzo odbiega od typowego duchownego, gdyż nawet w najmniejszym stopniu nie zachowuje się tak, jak przystoi.

Założyciel Radia Maryja, a także Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu mimo częstych skandali i kontrowersji wywołanych swoimi czynami bądź wypowiedziami nadal skupia wokół swojej osoby bardzo wielu wyznawców, którzy nie widzą w nim nic nadzwyczajnego.

Tym razem jednak kontrowersyjna była wypowiedź nie samego duchownego, a jego gościa, biskupa Tadeusza Bronakowskiego.

Nikt nie spodziewał się takiego kazania

Tadeusz Bronakowski podczas głoszenia kazania był wyraźnie poirytowany – mówił zaś o zgorszeniu i gorszycielach, wśród nich wymieniając rządzących czy media.

- Szczególnie ciężkie zgorszenie jest wtedy, gdy szerzą je ci dorośli, którzy zobowiązani są uczyć i wychowywać innych. W ten sposób winni zgorszenia są ci, którzy ustanawiają prawa, tworzą struktury społeczne prowadzące do degradacji obyczajów i rozkładu życia religijnego.(…) Gorszycielami często są media, które manipulują opinią publiczną, odciągając ją od wartości moralnych – mówił biskup.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: NIEBOTYCZNIE WYSOKIE ZAROBKI PROWADZĄCEJ PROGRAM „ROLNIK SZUKA ŻONY”, MARTY MANOWSKIEJ. NIEMALŻE NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ, ŻE PROWADZĄCA TYLE ZARABIA

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA ZIMĘ UCIESZY WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW BIAŁYCH ŚWIĄT. ZIMA W TYM ROKU BĘDZIE ZUPEŁNIE INNA NIŻ POPRZEDNIA. JAK ZATEM BĘDZIE

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: JUSTYNA KOWALCZYK PRZEKAZAŁA SWOIM FANOM WSPANIAŁE WIEŚCI. WŁAŚNIE STANĘŁA NA ŚLUBNYM KOBIERCU. INTERNAUCI SĄ OCZAROWANI TYM, JAK WYGLĄDAŁA TAMTEGO DNIA