Polska, kolorowo-ruda jesień rządzi się własnymi prawami, a już na pewno nie jest jednorodna i nudna. Jak podaje "Pikio", po ciepłych powiewach wiatru mogą nadejść bardziej surowe warunki atmosferyczne. Meteorolodzy ostrzegają, iż większość kraju może znaleźć się w żółtej strefie ALERTU pogodowego.

Może się zrobić niebezpiecznie

Jak zapowiadają synoptycy, do naszego kraju powróciły burze i porywiste wiatry, które raczej pozostaną u nas aż do poniedziałku, choc nie wykluczone, że zabawią w Polsce dłużej.

Koncentrujące się zwykle o tej porze roku na Pomorzu burze, tym razem pojawią się w znacznie większym obszarze praju. Polscy Łowcy Burz na swoim facebookowym koncie pilnie ostrzegają.

Do Polski powróciły burze i pozostaną z nami co najmniej do poniedziałku. Co ciekawe, o tej porze roku burze - jeśli już występują - ze względu na wygrzane po lecie wody Morza Bałtyckiego na ogół koncentrują się na Pomorzu. Dzieje się tak zwłaszcza podczas napływów chłodnych i wilgotnych mas powietrza z północnego zachodu i zachodu Europy, jednak tym razem tak nie jest. Do wschodniej i środkowej części naszego kraju napłynęła zwrotnikowa masa powietrza z południa kontynentu. Masa ta oddzielona jest od chłodniejszego powietrza aktywnym systemem frontów atmosferycznych związanych z głębokim niżem znad Wielkiej Brytanii.(...)

Niestety, jak widać w treści prognoz synoptyków, czekają nas dni niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych, oraz znaczny spadek temperatury.

(...)W niedzielę najwięcej burz prognozujemy w pasie od woj. małopolskiego po woj. pomorskie. Szczegóły prognozy konwekcyjnej jak zwykle dostępne są na naszej stronie internetowej.(...)


Facebook/Polscy Łowcy Burz

O tym się mówi: Władysław Balicki z drugiej edycji "Sanatorium Miłości" przeżył bolesne chwile. Co się stało

Zerknij: Matka odważnie ratuje życie swoim dzieciom ryzykując własnym. Ta historia wzrusza do łez