Ostatnio Ministerstwo Zdrowia ukazało najnowszą listę powiatów należących do strefy czerwonej i żółtej – jak przedstawia się ta lista?

Strefa czerwona

Do powiatów leżących w tak zwanej strefie czerwonej należą: aleksandrowski i żniński, białostocki, działdowski, gostyński, krotoszyński, międzychodzki, głubczycki, kartuski, miasto na prawach powiatu Sopot, kłobucki, limanowski, myślenicki, nowotarski, tatrzański, łęczyński, otwocki.

Na ich terenie obowiązuje zakaz organizowania imprez masowych, 1 osoba na 10 m2 na siłowni, a w kinie 25 % miejsc. Na imprezach rodzinnych maksymalnie 50 osób. W kwestii maseczek – należy je nosić w każdym miejscu publicznym.

Strefa żółta

Do powiatów w strefie żółtej należą: bartoszycki, iławski, nidzicki, bełchatowski, piotrkowski, wieluński, brzeski, oleski, bytowski, gdański, kościerski, nowodworski, miasto na prawach powiatu Gdańsk, miasto na prawach powiatu Gdynia, pucki, słupski, wejherowski, dębicki, miasto na prawach powiatu Rzeszów, mielecki, janowski, kielecki, miasto na prawach powiatu Kielce, nowosądecki, miasto na prawach powiatu Nowy Sącz, suski, wadowicki, miasto na prawach powiatu Szczecin, ostrowski, wolsztyński, przasnyski, żyrardowski, trzebnicki, wysokomazowiecki.

W tych powiatach obowiązują zasady: 1 osoba na 4 m2 na imprezach masowych, 1 osoba na 7m2 na siłowni, w kinie zajętych 25% miejsc, a na imprezach rodzinnych maksymalnie 100 osób. Maseczki należy nosić tylko w zamkniętych miejscach publicznych.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: NIEBOTYCZNIE WYSOKIE ZAROBKI PROWADZĄCEJ PROGRAM „ROLNIK SZUKA ŻONY”, MARTY MANOWSKIEJ. NIEMALŻE NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ, ŻE PROWADZĄCA TYLE ZARABIA

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA ZIMĘ UCIESZY WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW BIAŁYCH ŚWIĄT. ZIMA W TYM ROKU BĘDZIE ZUPEŁNIE INNA NIŻ POPRZEDNIA. JAK ZATEM BĘDZIE

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: JUSTYNA KOWALCZYK PRZEKAZAŁA SWOIM FANOM WSPANIAŁE WIEŚCI. WŁAŚNIE STANĘŁA NA ŚLUBNYM KOBIERCU. INTERNAUCI SĄ OCZAROWANI TYM, JAK WYGLĄDAŁA TAMTEGO DNIA