Uwaga! Niebotycznie ważna informacja dla pewnej grupy społecznej. Właśnie powstała specjalna petycja skierowana w stronę premiera, Mateusza Morawieckiego – podpisało ją aż kilkadziesiąt tysięcy osób! O co chodzi?

Jakiś czas temu w mediach ogólnokrajowych było bardzo głośno o nowym pomyśle rządzących na temat planowanych zmian w systemie podatkowym.

Zmiany polegać mają na wzroście progu przychodów, poniżej których można liczyć na obniżoną wartość wymaganego podatku CIT oraz z ryczałtowego rozliczenia PIT.

Do tej pory korzystały z tego firmy zarejestrowane jako spółka komandytowa – czyli tysiące małych i średnich przedsiębiorstw.

Specjalna petycja w stronę Mateusza Morawieckiego

Przedsiębiorcy wystosowali zatem specjalny list do premiera, w którym sprzeciwiają się przedstawionym wyżej założeniom. W ich opinii wpłynie to negatywnie na działanie małych firm, które po prostu zbankrutują.

- Nałożenie CIT jako drugiego podatku od dochodów spółek komandytowych nie ma nic wspólnego z uszczelnieniem systemu podatkowego. Jest podwójnym opodatkowaniem tego samego dochodu. Propozycja resortu finansów sprawi, że duża część przedsiębiorców zrezygnuje z tej formy prowadzenia działalności. Może się okazać, że wkrótce z mapy polskiej gospodarki zniknie 41 tysięcy aktywnie dotąd działających spółek komandytowych. Wśród nich 95 procent to spółki z kapitałem polskim - napisali przedsiębiorcy.

Jak dotychczas ową petycję podpisało 160 firm.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: NIEBOTYCZNIE WYSOKIE ZAROBKI PROWADZĄCEJ PROGRAM „ROLNIK SZUKA ŻONY”, MARTY MANOWSKIEJ. NIEMALŻE NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ, ŻE PROWADZĄCA TYLE ZARABIA

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA ZIMĘ UCIESZY WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW BIAŁYCH ŚWIĄT. ZIMA W TYM ROKU BĘDZIE ZUPEŁNIE INNA NIŻ POPRZEDNIA. JAK ZATEM BĘDZIE

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: JUSTYNA KOWALCZYK PRZEKAZAŁA SWOIM FANOM WSPANIAŁE WIEŚCI. WŁAŚNIE STANĘŁA NA ŚLUBNYM KOBIERCU. INTERNAUCI SĄ OCZAROWANI TYM, JAK WYGLĄDAŁA TAMTEGO DNIA