Najnowsze badania naukowe badające korelację miesiąca urodzenia, a późniejszym zdrowiem człowieka. Te dane mogą bardzo mocno zaskoczyć! Niemalże nikt nie spodziewał się, że te dwie kwestie mogą mieć ze sobą związek!

W ostatnim odcinku popularnej śniadaniówki „Dzień Dobry TVN” poruszany był niezmiernie ciekawy temat dotyczący badań nad korelacją miesiąca urodzenia, a zdrowiem w dalszym życiu. Jak wynika ze słów Dawida Myśliwca, popularyzatora nauki, najnowsze badania wykonane na grupie dwóch milionów osób pokazują, że istnieją takie powiązania.

- Miesiąc urodzenia jest skorelowany ze zwiększonymi albo zmniejszonymi szansami na konkretne choroby. To jest bardzo ciekawa obserwacja (…) Średnio o dziewięć miesięcy dłużej żyją osoby urodzone w listopadzie. (…) Miesiąc urodzenia może wpływać na nasze życie i to na wielu płaszczyznach: począwszy od chorób, od alergii, od tego jak duzi się urodzimy, po pewność siebie i wyniki sportowe – oczywiście pośrednio.- mówił Myśliwiec.

Miesiąc urodzenia a konkretne choroby?

Jak podkreślał Dawid Myśliwiec, istnieje pewne zwiększone ryzyko zachorowania na konkretne choroby ze względu na miesiąc, w którym się urodziliśmy.

- Osoby urodzone w pierwszej połowie roku – czyli koniec zimy, cała wiosna i początek lata mają zwiększone ryzyko chorób serca i układu naczyniowego, a osoby z drugiej połowy roku – czyli końcówka lata, jesień i początek zimy to jest większe ryzyko zachorowania na choroby układu oddechowego i nerwowego. - mówił.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: NIEBOTYCZNIE WYSOKIE ZAROBKI PROWADZĄCEJ PROGRAM „ROLNIK SZUKA ŻONY”, MARTY MANOWSKIEJ. NIEMALŻE NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ, ŻE PROWADZĄCA TYLE ZARABIA

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA ZIMĘ UCIESZY WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW BIAŁYCH ŚWIĄT. ZIMA W TYM ROKU BĘDZIE ZUPEŁNIE INNA NIŻ POPRZEDNIA. JAK ZATEM BĘDZIE

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: JUSTYNA KOWALCZYK PRZEKAZAŁA SWOIM FANOM WSPANIAŁE WIEŚCI. WŁAŚNIE STANĘŁA NA ŚLUBNYM KOBIERCU. INTERNAUCI SĄ OCZAROWANI TYM, JAK WYGLĄDAŁA TAMTEGO DNIA