To już oficjalnie potwierdzona informacja! Rząd szykuje całkiem nowe świadczenia emerytalne dla pewnej grupy społeczeństwa. Nie każdemu jednak przysługuje taki dodatkowy bonus. Kto może taki otrzymać? I z jakiego tytułu jest on wypłacany?

Jak powszechnie wiadomo, kwestia świadczeń emerytalnych w Polsce jest jednym z najgłośniejszych tematów od kilku lat. Na temat emerytur rozmawiają dosłownie wszyscy – począwszy od samych zainteresowanych (seniorów), po młodych ludzi.

Dlaczego zatem ten temat wzbudza tak duże kontrowersje i zainteresowanie? Przyczyna jest prosta – emerytury są po prostu zbyt niskie jak na XXI wiek. Wielu emerytów otrzymujących owe świadczenia dostaje je w tak niskiej wartości, że ledwo starcza im na zakup podstawowych produktów spożywczych.

Bardzo duże zainteresowanie i szum medialny spowodowało wprowadzenie tak zwanych trzynastek i czternastek, czyli jak same nazwy wskazują – trzynastych i czternastych emerytur.

Okazuje się, że rząd dla emerytów przygotował całkiem nowy program świadczeń emerytalnych. Komu zatem przysługuje? Kto może się o niego ubiegać?

Emerytura dla represjonowanych PRL

Jak wynika z najnowszych doniesień, rządzący planują wprowadzić dodatkowe emerytury i renty dla osób, które w czasach PRL-u były represjonowane bądź walczyły przeciwko komunizmowi w Polsce. Te świadczenia będą działały na zasadzie wyrównania obecnej emerytury do wartości 2400 zł brutto.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: NIEBOTYCZNIE WYSOKIE ZAROBKI PROWADZĄCEJ PROGRAM „ROLNIK SZUKA ŻONY”, MARTY MANOWSKIEJ. NIEMALŻE NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ, ŻE PROWADZĄCA TYLE ZARABIA

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA ZIMĘ UCIESZY WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW BIAŁYCH ŚWIĄT. ZIMA W TYM ROKU BĘDZIE ZUPEŁNIE INNA NIŻ POPRZEDNIA. JAK ZATEM BĘDZIE

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: JUSTYNA KOWALCZYK PRZEKAZAŁA SWOIM FANOM WSPANIAŁE WIEŚCI. WŁAŚNIE STANĘŁA NA ŚLUBNYM KOBIERCU. INTERNAUCI SĄ OCZAROWANI TYM, JAK WYGLĄDAŁA TAMTEGO DNIA