Jak podaje "Interia", istnieje możliwość cyfrowej rejestracji używanego odbiornika RTV, oraz opłacenie tą drogą ustalonego przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji abonamentu. Jak przypomina Poczta Polska, jedynym podmiotem mogącym umorzyć zaległosci w opłatach za abonament RTV jest krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Poczta nie ma takiej mocy prawnej.

Poczta Polska informuje

Poczta przypomniała, że abonament musi płacić każdy właściciel radioodbiornika i telewizora, zarówno osoba fizyczna, jak też podmiot gospodarczy, instytucja. Osoby, które skończyły 75 lat zwolnione są z opłat.

Rzeczniczka prasowa Poczty Polskiej Justyna Siwek zabrała głos w sprawie zasad rejestracji odbiorników i płacenia i kontroli abonamentu.

Zasady rejestracji odbiorników oraz opłacania i kontroli abonamentu nie zmieniły się. Poczta Polska wykonuje tę usługę na rzecz KRRiTV i wywiązuje się ze swoich obowiązków w tym zakresie. Dodatkowo wprowadzamy udogodnienia dla abonentów i cieszy nas, że coraz więcej osób korzysta z rejestracji odbiornika online.

Nie możemy spełnić oczekiwań abonentów w kwestii umarzania opłat, bo Poczta Polska nie ma takich uprawnień. Zgodnie z prawem tylko KRRiT, na wniosek abonenta, może umorzyć lub rozłożyć na raty spłatę zaległości abonamentowych, ale jedynie w wyjątkowych sytuacjach, jeżeli przemawiają za tym szczególne względy społeczne lub przypadki losowe.

Tak więc, gdy los nam zrzuci na głowę zaległości w opłatach za abonament RTV, przypomnijm y sobie, co ciekawego ostatnio widzieliśmy w telewizji publicznej, a potem złóżmy wniosek do Krajowe Rady Radiofonii i Telewizji o umorzenie naszych długów.

O tym się mówi: Gdańsk: zatrzymano prezesów jednej ze spółdzielni mieszkaniowych. Co się stało

Zerknij tutaj: Ta modlitwa służy duchowej mądrości. Warto poznać jej słowa, by mądrość gościła w naszym życiu na co dzień