Uwaga! Najnowsza informacja wprost z rządu! Już niebawem w życie wejdzie całkiem nowy program należący do grupy projektów „Plus”. Tym razem nie będzie to jednak 500, a 1500+! O co chodzi? Kto otrzyma tak duże pieniądze co miesiąc?

Jak wynika z najnowszych doniesień z rządu, trwają intensywne obrady nad wprowadzaniem kolejnego programu PLUS – byłoby to 1500+ dopłaty do czynszu. W programie czytamy, że dzięki temu mieszkania budowane przez deweloperów kosztowałyby nawet o 30 procent mniej niż dotychczas. Jak to ma działać?

Nowy program 1500+ dopłaty do czynszu

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe oferują tak zwane wynajmowanie mieszkania na własność – o co chodzi? Polega to na tym, że lokator przed wynajmem mieszkania zobowiązany jest zapłacić minimum 20% kosztów budowy.

Program oferujący dopłaty do czynszów obejmować będzie osoby bez zdolności kredytowej, które nie znajdują się w dobrej sytuacji finansowej. Nie każdy jednak może ubiegać się o 1500+ na czynsz. Kto zatem może?

Najważniejszym aspektem jest wynagrodzenie oraz wielkość mieszkania - osoba utrzymująca się samotnie może uzyskać maksymalnie 1967 zł dochodu na miesiąc, a przychód przypadający na jedną osobę w przypadku rodziny nie może przekraczać 1475 zł na osobę.

Ponadto, samotna osoba może zamieszkiwać lokal o powierzchni maksymalnej 45,5 m kwadratowych, dwuosobowa rodzina – 52 m kwadratowe, a czteroosoboba rodzina – 71,5 m kwadratowego.

Złożony wniosek musi wykazywać powyższe zasady, ale także spełniać jeden warunek – dochód uzyskany w ostatnich 3 miesiącach musi być o 25% niższy, niż w 2019r.

Wnioski można składać do końca tego roku, czyli do 31 grudnia 2020r.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: PILNA EWAKUACJA W JEDNYM Z POLSKICH MIAST. SYTUACJA JEST BARDZO POWAŻNA. TYSIĄCE OSÓB MUSIAŁY OPUŚCIĆ ZAGROŻONY TEREN. NA MIEJSCU PRACUJĄ SŁUŻBY

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: RUDY KOT PRZYCHODZIŁ DO SKLEPU MIĘSNEGO, BY GAPIĆ SIĘ NA MIĘSO. GDY UDAŁO SIĘ MU WYPROSIĆ KAWAŁEK, GDZIEŚ GO ZANOSIŁ. WZRUSZAJĄCA HISTORIA

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: JUSTYNA KOWALCZYK PRZEKAZAŁA SWOIM FANOM WSPANIAŁE WIEŚCI. WŁAŚNIE STANĘŁA NA ŚLUBNYM KOBIERCU. INTERNAUCI SĄ OCZAROWANI TYM, JAK WYGLĄDAŁA TAMTEGO DNIA