Niezwykle zaskakujące dane z seminariów duchownych właśnie wypłynęły na światło dzienne. Już wiadomo, ilu jest chętnych kandydatów do seminarium. Takich danych nie było jeszcze nigdy, te liczby wręcz szokują! Jeden z biskupów wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje.

Jak nietrudno się domyślić, kościół od jakiegoś czasu przechodzi kryzys – według danych jest coraz mniej wiernych, a także coraz mniej chętnych do pełnienia roli księdza. Jednak tak wielkich różnic między tym, co było, a tym, co jest teraz nie było nigdy!

Zaskakujące liczby!

Okazuje się, że w przeciągu ostatnich dwóch dekad liczba uczniów w seminariach duchownych spadła aż od 60 procent! To niebotycznie duża liczba. Biskup gnieźnieński Krzysztof Więtkowski tłumaczy, dlaczego tak się dzieje.

- Powiedzmy sobie szczerze, kto z młodych ludzi chciałby być tak "bity" jak księża, tak krytykowany jak księża. Jak się podrywa autorytet społeczny księży. Ja bym cenił tych wszystkich, którzy mają dziś odwagę nie iść za głosem ludzi, tylko za głosem Boga. Wobec nowych wyzwań kulturowych potrzebny jest nowy sposób formacji kandydatów na księży – mówił duchowny.

Przykładem może być Papieskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie, gdzie kandydatem do szkoły duchownej w bieżącym roku był tylko jeden mężczyzna!

W Archidiecezji Poznańskiej zaś sprawa prezentuje się nieco lepiej, lecz nadal kandydatów na księdza w tym roku jest niewielu, bo trzynastu.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: PILNA EWAKUACJA W JEDNYM Z POLSKICH MIAST. SYTUACJA JEST BARDZO POWAŻNA. TYSIĄCE OSÓB MUSIAŁY OPUŚCIĆ ZAGROŻONY TEREN. NA MIEJSCU PRACUJĄ SŁUŻBY

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: RUDY KOT PRZYCHODZIŁ DO SKLEPU MIĘSNEGO, BY GAPIĆ SIĘ NA MIĘSO. GDY UDAŁO SIĘ MU WYPROSIĆ KAWAŁEK, GDZIEŚ GO ZANOSIŁ. WZRUSZAJĄCA HISTORIA

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: JUSTYNA KOWALCZYK PRZEKAZAŁA SWOIM FANOM WSPANIAŁE WIEŚCI. WŁAŚNIE STANĘŁA NA ŚLUBNYM KOBIERCU. INTERNAUCI SĄ OCZAROWANI TYM, JAK WYGLĄDAŁA TAMTEGO DNIA