Jak podaje "Pikio", sądowe zmagania wyglądają, jakby miały nigdy się nie zakończyć, a sam Tomasz Komenda próbuje na nowo ułozyć sobie życie. To, co przeszedł za murami więzienia, na zawsze pozostanie jednym z jego największych koszmarów na jawie...

Milion za każdy rok spędzony w więzieniu

Jeśli Tomasz Komenda spędził w więzieniu 18 lat będąc osobą niewinną zarzucanych mu czynów, rządanie od państwa 18 milionów złotych, to jak jeden milion za każdy rok niesłusznej odsiadki. Jak wiadomo, Tomasz Komenda wciąż usiłuje wyegzekwować od państwa odszkodowanie za zrujnowanie mu życia, a na domiar złego, rodzice zamordowanej nastolatki utrzymują, że Tomasz jest jednym ze zbrodniarzy, którzy ją brutalnie wykorzystali, zamordowali i porzucili na podwórku przed domem.

Wielu pamięta, że śledztwo prowadzone przeciwko Tomaszowi, nie wskazało jednoznacznie na niego, jako współwinnego. 43-latek stracił 18 lat życia dlatego, że nie szukano zbyt ochoczo dowodów. To, co stało się w sylwestrową noc z 1996 na 1997 roku, na zawsze zmieniło życie Tomasza, jego bliskich, oraz bliskich brutalnie zamordowanej nastoletniej ofiary.

Tomasz Komenda mimo braku dowodów został skazany na 25 lat więzienia, z czego odsiedział długich 18 lat. Gdy wyszedł na wolność zdał sobie sprawę z tego, że może nie zdołać nadrobić tego, co jego rówieśnicy już dawno osiągnęli. Bez zawodu, bez wykształcenia, ani pracy, zagubiony w otaczającym świecie, a przede wszystkim pełen żalu i wściekłości na polski wymiar sprawiedliwości.

Śmierć 15-letniej Małgosi Kwiatkowskiej odbiła się szerokim echem w Polsce, a wyjątkowa brutalność sprawców, do teraz determinuje rodziców Małgosi, by za wszelką cenę dopaść morderców ich córki. Przed sądem stanęli oni dopiero po 23 latach od zbrodni i skazania Tomasza Komendy.

Co chcieli byście powiedzieć Tomaszowi Komendzie?

O tym się mówi: Wywołującą dreszcz na plecach chwilę przeżył ojciec, który nagle stwierdza, że jego dziecko zniknęło. O co chodzi

Zerknij tutaj: Czym Katarzynie Dowbor podpadła Dorota Szelągowska? Nowa ramówka TVN wszystko wyjaśnia