Niedawno pojawił się pomysł ze strony pracodawców głoszący o złagodzeniu zakazu handlu w niedziele – czy rządzący wzięli owe prośby pod uwagę i rozważają je? Wiceminister przedstawia stanowisko polityków w tej kwestii, już wszystko wiadomo.

Jak powszechnie wiadomo, od jakiegoś czasu w Polsce wprowadzono tzw. niedziele handlowe bądź niehandlowe. Oznacza to, że w sklepach wielkopowierzchniowych oraz galeriach handlowych zakupy możemy zrobić tylko w wybrane niedziele w roku.

Od momentu wprowadzenia takowej ustawy z roku na rok niedziel handlowych jest coraz mniej – w bieżącym zaledwie siedem! Jak wynika z poniższej rozpiski, pięć niedziel handlowych mamy już za sobą. Do końca roku 2020 czekają nas jeszcze tylko dwie:

  • 13 grudnia 2020,

  • 20 grudnia 2020.

Jak się okazuje, padł pomysł złagodzenia owego zakazu. Dlaczego?

Pracodawcy chcą możliwości handlu w niedziele

W związku z panującą od miesięcy pandemią i spowodowanym tą sytuacją kryzysem gospodarczym, przedsiębiorcy wymyślili projekt pozwalający nadrobić poniesione w tym okresie zaległości.

Projekt zakłada, że zakaz handlu byłby zniesiony w okresie epidemii przez 180 dni od ich odwołania. Rządzący udzielili odpowiedzi na ten pomysł.

- Nie planujemy złagodzenia tych regulacji. Obecne okoliczności tego nie uzasadniają. Wydaje się, że sytuacja w handlu unormowała się po okresie zawirowań związanych z epidemią - mówi wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: PILNA EWAKUACJA W JEDNYM Z POLSKICH MIAST. SYTUACJA JEST BARDZO POWAŻNA. TYSIĄCE OSÓB MUSIAŁY OPUŚCIĆ ZAGROŻONY TEREN. NA MIEJSCU PRACUJĄ SŁUŻBY

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: RUDY KOT PRZYCHODZIŁ DO SKLEPU MIĘSNEGO, BY GAPIĆ SIĘ NA MIĘSO. GDY UDAŁO SIĘ MU WYPROSIĆ KAWAŁEK, GDZIEŚ GO ZANOSIŁ. WZRUSZAJĄCA HISTORIA

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: JUSTYNA KOWALCZYK PRZEKAZAŁA SWOIM FANOM WSPANIAŁE WIEŚCI. WŁAŚNIE STANĘŁA NA ŚLUBNYM KOBIERCU. INTERNAUCI SĄ OCZAROWANI TYM, JAK WYGLĄDAŁA TAMTEGO DNIA