Dom opieki w Ohio budzi zaniepokojenie po tym, jak 80-letni pacjent został znaleziony leżący na biurku. Jej syn twierdzi, że zastał matkę „łapiącą oddech” i duszącą się własną śliną.

James Brown był z pastorem rodziny, kiedy niespodziewanie odwiedził placówkę i znalazł bardzo niepokojącą sytuację. W sobotę, podczas nocnej wizyty, znalazł Esther leżącą twarzą w dół w poduszce, gdy przebywał samotnie w prywatnym pokoju.

Julia Wiggins, pastor rodziny, opublikowała te zdjęcia na Facebooku 19 lutego. Kobieta na zdjęciu to 80-letnia Esther Brown, mieszkanka Altercare Nobles Pond w Kantonie. Jej syn, James Brown, powiedział, że złożyli w placówce skargę dotyczącą opieki, jaką otrzymuje jego matka.

Skandaliczne zaniedbanie. Personel medyczny zamknął się w pokoju

Reporterka „Cleveland 19 News” Sia Nyorkor rozmawiała z Beverly Laubert, Stanowym Rzecznikiem Praw Obywatelskich ds. Opieki Długoterminowej w Departamencie Starzenia się Ohio w sprawie zarzutów. Departament wspiera osoby otrzymujące opiekę w domu opieki, opiekę domową i mieszkanie wspomagane.

Laubert powiedział, że kiedy zobaczyli post w mediach społecznościowych, był on „bardzo niepokojący” i „warty zbadania”. Przedstawiciele odwiedzili rodzinę w czwartek. Departament Zdrowia Ohio i Departament Starzenia się Ohio zostały powiadomione i obydwa badają sytuację.

Altercare Nobles Pond powiedział w oświadczeniu: „Zostaliśmy poinformowani o skardze rodzinnej w dniu 15 lutego 2019 r. Postępowaliśmy zgodnie z ustalonym protokołem dotyczącym wszelkich zarzutów, w tym niezwłocznie zgłosiliśmy problem do Departamentu Zdrowia Ohio i przeprowadziliśmy wewnętrzne dochodzenie”.

Dyrektor wykonawczy Altercare Nobles Pond zadzwonił również do osoby, która zamieściła post na Facebooku dotyczący tej sytuacji: „Jesteśmy w kontakcie z jej rodziną, w tym z jej synem, który odwiedza nas codziennie. Mieszkanka nie jest w niebezpieczeństwie i pozostaje pod dobrą opieką zespołu oddanych specjalistów Altercare Nobles Pond. Jest wygodna i bezpieczna ”.

Post na Facebooku nie pozostawia złudzeń

FB

Zauważyłam coś w rogu pokoju pielęgniarek. Po zaciekawieniu podeszliśmy do tematu tylko po to, aby dowiedzieć się, że była to Matka Esther Brown twarzą w dół w miękką poduszkę, łapiąc oddech i dusząca się własną śliną. Byliśmy tam waląc w drzwi i wołając o pomoc przez około 5 do 10 minut, zanim ktoś przyszedł z pomocą. Jej syn zaczął wołać, że to jego mama, więc pospieszyliśmy do niej i usłyszawszy głos swojego syna, ze wszystkich sił próbowała podnieść głowę!


YouTube/TVNewsLady

O tym się mówi: Andrzej Duda mówi o szczepionce na koranawirus. Te słowa zaskoczyły wielu Polaków

Zerknij: Kilka Wskazówek, Jak Się Zorganizować W Nowej Rzeczywistości Pracy W Domu. Stan Epidemiczny W Polsce Trwa