Jak przypomina "Lelum", w naszym kraju przestawiamy zegarki o godzinę swa razy w roku. Raz śpimy o godzinę dłużej, innym razem o godzinę krócej. Kto z Was ma jeszcze problem z określeniem która zmiana dotyczy której pory roku?

Zmiana czasu z letniego na zimowy - za oknem szybciej zapada zmrok

Tak się dziele od wielu lat, a ostatnie pokolenia znają to od początku swojego życia. Tak, zmiana czasu wiąże się z przestawianiem zegarków, z pamiętaniem, by o odpowiedniej godzinie wyjść na autobus, którym co rano jedziemy do pracy, a także o tym, by być w stanie obudzić się na czas.

Kiedy zmiana czasu przypada w 2020 roku?

Zawsze, gdy zbliża się ten moment, Polacy pieczołowicie sprawdzają datę zmiany czasu, by tego nie przegapić. Tym razem musimy pamiętać, że zmiana czasu nastąpi w nocy z 24 na 25 października. To będzie ostatni weekend tego miesiąca. To będzie moment, w którym będzie trzeba cofnąć zegarki o 60 minut, co da nam godzinę snu więcej.

W tym roku mieliśmy już jedną zmianę czasu, konkretniej w marcu, gdy trzeba było przestawić zegarki o godzinę do przodu i ta własnie zmiana czasu może generować spóźnienia do pracy.

Zmianę czasu z letniego na zimowy, zawsze odbywa się o godzinie 3 w nocy, w ostatnią niedzielę października, natomiast zmiana czasu z zimowego na letni odbywa się w ostatnią niedzielę marca.

Co sądzicie o zmianie czasu?

o tym sie mówi: Znaki i symbole, których włamywacze używają do oznaczenia Twojego domu przed akcją. Warto poznać

Zerknij tutaj: Niesamowite sztuczki, które pomogą ułatwić życie codzienne. Są banalnie proste, a prawie nikt ich nie znał

O tym pisaliśmy ostatnio: Anna Jantar w dniu, gdy odeszła, znała już tajemnicę męża. Zapoczątkowała ona duże zmiany, które nie miały szansy na rozwój