Właśnie w internecie pojawiły się niebywale zaskakujące informacje o jednej ze szkół w Polsce w województwie śląskim. Rozpoczęło się nauczanie w trybie zdalnym, jednak powodem nie jest zakażenie koronawirusem przez ucznia lub pracownika… O co zatem chodzi?

Jak powszechnie wiadomo, niedawno rozpoczęty rok szkolny był bardzo ryzykowną decyzją – zarówno rodzice, jak i nauczyciele i dzieci mocno obawiali się pójścia do szkoły, gdyż tworzenie się nowych ognisk zakażeń było do przewidzenia i nieuniknione.

Niestety, tak właśnie się dzieje. W mediach każdego dnia pojawiają się nowe informacje o wykryciu koronawirusa w kolejnych placówkach oświaty.

W samej Warszawie od początku roku szkolnego zawieszono zajęcia w ponad 30 szkołach! To bardzo dużo.

Ostatnio pojawiły się informacje o rozpoczęciu nauczania zdalnego w szkole w Lublińcu – jednak powodem nie jest koronawirus. O co chodzi?

Szkoła rozpoczęła nauczanie zdalne

Jak się okazuje, w szkole w czwartek rano wybuchł pożar! Z racji, że była to bardzo wczesna pora, w budynku znajdowały się na szczęście tylko trzy osoby, zatem nikt nie został ranny.

Ze wstępnych oględzin dokonanych przez prokuraturę, wyklucza się podpalenie. Prawdopodobnie w szkole wybuchł pożar poprzez awarię instalacji elektrycznej.

- Do zniszczonego w wyniku pożaru Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein w Lublińcu (woj. śląskie) dzieci wrócą najpóźniej 5 października – mówi dyrektor szkoły, Joanna Kierach.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: NAJNOWSZE ZDJĘCIE OPUBLIKOWANE PRZEZ IWONĘ PAVLOVIĆ ZASKOCZYŁO NIEMALŻE WSZYSTKICH. FOTOGRAFIA ROBI SZAŁ W SIECI, PRZYPOMINA O WAŻNYM DLA KOBIETY DNIU

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: CAŁKIEM NOWE INFORMACJE O ANNIE JANTAR, O KTÓRYCH NIE WIEDZIAŁ NIEMALŻE NIKT. ODNALEZIONO LIST ZAADRESOWANY DO ARTYSTKI, JEGO TREŚĆ WRĘCZ WYCISKA ŁZY

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: JUSTYNA KOWALCZYK PRZEKAZAŁA SWOIM FANOM WSPANIAŁE WIEŚCI. WŁAŚNIE STANĘŁA NA ŚLUBNYM KOBIERCU. INTERNAUCI SĄ OCZAROWANI TYM, JAK WYGLĄDAŁA TEGO DNIA