Lata temu uznano go za najlepszy film polski, dziś już niewiele osób o nim pamięta. Przypominamy zatem o kultowym filmie „Rejs” w reżyserii Marka Piwowskiego, który niemal każdy musi obejrzeć!

„Rejs” powstał w roku 1970 – i to właśnie w latach siedemdziesiątych głównie był znany i popularny. Pamiętają go zatem zwykle tylko osoby starsze – to ogromny błąd, ponieważ mimo iż film ma już swoje lata, jest ponadczasowy i nadal potrafi dobrze rozbawić oraz umilić wieczór.

Zwłaszcza, kiedy na dworze zaczyna się robić nieprzyjemna, jesienna aura – film zawsze jest najlepszą opcją.

O czym opowiada „Rejs”?

Film „Rejs” wykonany jeszcze w czarno – białej kolorystyce opowiada o rejsie statku wycieczkowego na trasie Warszawa – Płock. Fabuła jest prosta, lecz niezwykle intrygująca i pełna komizmu – główny bohater, w którego wciela się Stanisław Tym podaje się za instruktora kulturalno – oświatowego, w co inni pasażerowie wierzą na słowo i podporządkowują mu się. Mężczyzna wykorzystuje to, dla zabawy organizując przeróżne gry i zabawy.

W pozostałe, lecz równie ważne role wcielili się między innymi Zdzisław Maklakiewicz grający inżyniera Mamonia, Wanda Stanisławska – Lothejako jako Krystyna Mamoniowa oraz Jan Himilsbach jako Sidorowski.

Mimo że na początku film został mocno dotknięty cenzurą komunistyczną, udało mu się zdobyć ogromną popularność pośród Polaków – owym uznaniem cieszy się po dziś dzień! Zdecydowanie warto obejrzeć tę produkcję!

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: NAJNOWSZE ZDJĘCIE OPUBLIKOWANE PRZEZ IWONĘ PAVLOVIĆ ZASKOCZYŁO NIEMALŻE WSZYSTKICH. FOTOGRAFIA ROBI SZAŁ W SIECI, PRZYPOMINA O WAŻNYM DLA KOBIETY DNIU

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: CAŁKIEM NOWE INFORMACJE O ANNIE JANTAR, O KTÓRYCH NIE WIEDZIAŁ NIEMALŻE NIKT. ODNALEZIONO LIST ZAADRESOWANY DO ARTYSTKI, JEGO TREŚĆ WRĘCZ WYCISKA ŁZY

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: JUSTYNA KOWALCZYK PRZEKAZAŁA SWOIM FANOM WSPANIAŁE WIEŚCI. WŁAŚNIE STANĘŁA NA ŚLUBNYM KOBIERCU. INTERNAUCI SĄ OCZAROWANI TYM, JAK WYGLĄDAŁA TEGO DNIA