Zastanawiasz się, czy Twój dom jest nawiedzony? Kiedy w domu przeciętnego człowieka zaczynają dziać się dziwne rzeczy, zaczynają szukać wyjaśnienia. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest próba sprawdzenia, czy dziwne odgłosy i inne zdarzenia, które Twoim zdaniem mają miejsce, mają naturalne wyjaśnienie. Czy masz wycieki z okien, które mogą powodować zimne przeciągi? Czy kroki na strychu mogły być spowodowane przez myszy?

Jak rozpoznać, że jakaś istota przebywa w naszym domu

YT

Niewyjaśnione spadki temperatury

Jednym z najłatwiejszych sposobów sprawdzenia, czy w Twoim domu są duchy, jest zwracanie uwagi na temperaturę. Jeśli doświadczasz nieprzewidywalnych zmian temperatury, może to oznaczać, że rzeczywiście znajdujesz się w obecności nieziemskiej istoty. Powód tego jest dość prosty. Duchy potrzebują energii, a kiedy są obecne, pobierają energię z otoczenia. W związku z tym ich obecność jest bezpośrednio związana z nagłymi spadkami temperatury.

Usterki elektryczne

Usterki elektryczne mogą obejmować wszystko, od dzwonienia telefonów bez nikogo na drugim końcu linii, po migające światła, telewizory, które się wyłączają i nie tylko. Problemy z elektrycznością to klasyczna wskazówka, która ujawnia obecność upiorów w pobliżu. Duchy istnieją w innym wymiarze i potrzebują przewodów, aby nawiązać kontakt, dlatego urządzenia nagrywające audio i wideo stały się tak znane, jako metody komunikacji z duchami.

Niezwykłe zapachy

Jednym z najpowszechniejszych sposobów rozpoznawania obecności ducha jest zapach. Upiorne zapachy są zwykle dość znajome, jak perfumy, kwiaty lub charakterystyczny aromat tytoniu fajkowego. Czasami zapachy mogą być mniej przyjemne, jak zapach siarki, który łączy się z negatywnymi nawiedzeniami. Zapachy mogą się objawiać, a następnie znikać bez wyjaśnienia.

Ruch obiektów

Jeśli zaczniesz widzieć, jak drzwi się otwierają i zamykają lub zauważysz, że rzeczy wydają się znikać z jednej części domu tylko po to, by pojawić się w innym, niepowiązanym miejscu, możesz mieć ducha. Nieczęsto duchy budują wystarczającą ilość energii, aby oddziaływać z obiektami fizycznymi, ale to się zdarza.

Niezidentyfikowane dźwięki

Stukot butów na klatce schodowej, kroki na korytarzach w górę i w dół oraz bezcielesne głosy w nocy to oznaki, że Twój dom jest prawdopodobnie nawiedzony. Chociaż dziwne dźwięki są często ściślej związane z pozostałymi nawiedzeniami, możliwe jest również, że masz na rękach ducha, który chce twojej uwagi.

Dziwne zachowanie twoich zwierząt

YT

Jeśli Twój zwierzak zaczyna spędzać nadmierną ilość czasu w określonej części domu lub reaguje na coś, czego nie widzisz, bardzo możliwe, że nawiązuje kontakt z istotą paranormalną. Zwierzęta mogą odbierać dźwięki, zapachy i obrazy, które nie są wykrywalne dla ludzi. Ponadto psy są również znane z przewidywania nadchodzących trzęsień ziemi, tornad i innych zjawisk naturalnych. Nic więc dziwnego, że Twój zwierzak również może poczuć obecność ducha.

Uczucie bliskiej obecności

Wiele osób mieszkających w nawiedzonym domu będzie mówić o odczuwaniu w nim obecności, której nie potrafią wyjaśnić. Może to objawiać się uczuciem, że ktoś stoi nad Twoim ramieniem, tuż za Tobą, a nawet w pokoju z Tobą, kiedy nie ma nikogo. Można również poczuć się tak, jakby ktoś cię obserwował, gdziekolwiek jesteś w domu. Jest możliwe, że duch próbuje nawiązać z tobą kontakt, ale nie jest w stanie zwrócić twojej uwagi w żaden inny sposób.

Wrażenie dotykania

Duchy próbują również zwrócić twoją uwagę poprzez dotyk, na przykład szarpanie włosów, dotykanie ramienia lub, w bardziej negatywnych sytuacjach, pchanie na klatkę schodową, zadrapania, siniaki lub gorzej. Jeśli jest to coś, czego zaczynasz doświadczać w swoim domu, jest bardzo możliwe, że masz tam niepożądaną obecność.

Widzenie cieni i ruchu

Jeśli nagle zaczniesz widzieć zjawę osoby stojącej w kącie, która znika, gdy się zbliżasz, stało się bardzo oczywiste, że masz sytuację ducha. Większość obserwacji będzie jednak znacznie subtelniejsza. Możesz zacząć dostrzegać migotanie ruchu kątem oka, ale kiedy patrzysz prosto w to miejsce, nic tam nie ma. Możesz również zobaczyć cienie, które nie pasują, poruszające się w przeciwnym kierunku światła. Jeśli stanie się to częstym zjawiskiem, możesz mieć w domu duchy.

Uczucie przygnębienia i smutku

Kiedy odczuwasz przytłaczający smutek i depresję w domu, może to nie być spowodowane tylko stanem psychicznym. Może istnieć wpływ zewnętrzny, zwłaszcza gdy uczucia zwykle ustępują po wyjściu z domu. W wielu przypadkach negatywnych i uciążliwych nawiedzeń właściciele domów są nękani przez ciężkie uczucia i depresję, których nie można łatwo wyjaśnić. Może to być wyraźny znak, że coś jest nie tak z Twoją własnością.

Działania, które możesz podjąć

Jeśli doświadczasz któregokolwiek lub większości elementów z tej listy możliwe, że Twój dom może być nawiedzony. Jeśli możesz, spróbuj ustalić, czy twoja ewentualna upiorna aktywność ma naturalną przyczynę.

Prowadź dziennik

W swoim dzienniku zapisz następujące informacje:

*Dokładny czas i data wystąpienia czynności
*Wszyscy, którzy byli obecni i czego doświadczyli
*Warunki pogodowe w tym czasie


Odkrycie schematu wydarzeń może pomóc w późniejszym znalezieniu przyczyny lub może ujawnić naturalną przyczynę działania, taką jak uruchomienie pieca w określonym czasie lub przejeżdżający obok pociąg towarowy. Jeśli czynność zostanie uznana za autentyczną, łatwiej będzie zdecydować o najlepszym dniu lub porze na badanie zjawisk paranormalnych.

Czy mieliście któreś z doświadczeń?

O tym się mówi: Niesamowite sztuczki, które pomogą ułatwić życie codzienne. Są banalnie proste, a prawie nikt ich nie znał

Zerknij: Córka Agaty Mróz dorasta. Jak teraz wygląda i żyje 12-letnia Liliana