Pandemia koronawirusa mocno wpłynęła na gospodarkę, i to nie tylko w Polsce. Przez to, że w wielu państwach na dłuższy czas zamrożono gospodarkę i zamknięto lokale usługowe, pracownicy oraz właściciele wielu z nich muszą zmagać się z prawdziwym kryzysem.

Teraz, gdy, choć pandemia trwa nadal, wszystko powoli odżywa, personel oraz przedsiębiorcy dwoją się i troją, by odrobić straty. Taka sytuacja widoczna jest między innymi w lokalach gastronomicznych. To właśnie jednego z nich dotyczy historia, którą zaraz przeczytacie.

Klient zapłacił i wyszedł z restauracji. Na widok rachunku kelner zalał się łzami

Takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często. Kelner zaniemówił, gdy zobaczył rachunek, który zostawił na stoliku jeden z klientów. Mężczyzna wraz z rodziną zjadł śniadanie, zapłacił i wyszedł. Co w tym nietypowego?

Kelner. Źródło: restauracjaakademia.pl
Kelner. Źródło: restauracjaakademia.pl

Według informacji z portalu Lelum to, w jaki sposób klient potraktował pracownika restauracji, było wprost niezwykłe.

Cała sytuacja miała miejsce w New Jersey na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Kelner nie wierzył w to, co widział. Wszystko przez rachunek, który zostawili po sobie klienci.

We wspomnianej restauracji w New Jersey przez koronawirusa nie wiodło się najlepiej, jej właściciel zastanawiał się nawet nad zamknięciem lokalu. Jednak wystarczyła jedna rodzina, by sytuacja się odmieniła.

Wszystko dlatego, że zostawili napiwek, który nie mieści się w głowie. Jak mówi Arnold Texeira, właściciel restauracji, rodzina po prostu zjadła to, co zamówiła, i wyszła – nic nie zdradzało, co czeka na kelnera w rachunku.

Źródło: lelum.pl
Źródło: lelum.pl

- Gdy obsługujący ich kelner zobaczył napiwek, zaczął płakać. Kolejni pracownicy podchodzili, a w ich oczach też pojawiały się łzy wzruszenia. Sam nie umiałem ich powstrzymać. To dla nas naprawdę trudny okres – opowiadał wzruszony właściciel.

Rodzina postanowiła zostawić ogromny napiwek – aż 1000 dolarów, czyli prawie 4000 złotych! W dołączonej do rachunku notatce poprosili, by podzielić napiwek pomiędzy pracowników, co też uczynił właściciel lokalu, pomijając siebie.

Przypomnij sobie o… KOLEJNA WARSZAWSKA SZKOŁA Z POTWIERDZONYM PRZYPADKIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM. CO ZARZĄDZIŁ SANEPID

Jak informował portal Życie: AKTOR ZNANY Z „BARW SZCZĘŚCIA” PRZECHODZI BARDZO TRUDNE CHWILE. NIE UDAŁO MU SIĘ URATOWAĆ CZŁONKA SWOJEJ RODZINY

Portal Życie pisał również o… NOWE INFORMACJE O WYPADKU AUTOBUSU NA WIADUKCIE GROTA-ROWECKIEGO W WARSZAWIE. SPRAWCA OPUŚCIŁ ARESZT. TO, CO ZROBIŁ TUŻ PO TYM JEST NIE DO WIARY