Pandemia koronawirusa mocno wpłynęła na gospodarkę, i to nie tylko w Polsce. Przez to, że w wielu państwach na dłuższy czas zamrożono gospodarkę i zamknięto lokale usługowe, pracownicy oraz właściciele wielu z nich muszą zmagać się z prawdziwym kryzysem.

Teraz, gdy, choć pandemia trwa nadal, wszystko powoli odżywa, personel oraz przedsiębiorcy dwoją się i troją, by odrobić straty. Taka sytuacja widoczna jest między innymi w lokalach gastronomicznych. To właśnie jednego z nich dotyczy historia, którą zaraz przeczytacie.

Klient zostawił liścik na rachunku. Kelnerka zaniemówiła

Portal Lelum.pl przytoczył historię, która przytrafiła się w ostatnim czasie w jednej z restauracji. To właśnie tam w pewnej restauracji zjawił się gość – mężczyzna, który zrobił coś niezwykłego.

Dla kelnerki ten dzień miał być zwykłym dniem w pracy. Kobieta obsłużyła kolejnego gościa w restauracji, a następnie, gdy ten poprosił o rachunek, zaniosła go do stolika. Mężczyzna zapłacił i wyszedł.

Źródło: lelum.pl
Źródło: lelum.pl

Wtedy kelnerka zabrała paragon. Gdy go chwyciła, jej oczom ukazała się notatka od klienta, który codziennie zjawiał się w lokalu razem ze swoją rodziną i spożywał w nim śniadanie.

Rzecz działa się w New Jersey. Ludzie boją się chodzić do lokali przez koronawirusa, dlatego te tracą coraz więcej pieniędzy. Ten klient zabrał rodzinę na śniadanie, a w podzięce dla personelu zostawił aż 1000 dolarów napiwku! Dodał, że prosi o podzielenie wspomnianej kwoty pomiędzy wszystkich pracowników.

„Jesteśmy zachwyceni waszym pysznym jedzeniem, ciepłymi uśmiechami, wspaniałą atmosferą. Wiedzcie, że bardzo doceniamy waszą pracę. Nie wyobrażamy sobie wakacji bez waszej restauracji” – napisał mężczyzna na odwrocie paragonu.

Źródło: lelum.pl
Źródło: lelum.pl

- Byłem przygotowany, że być może nawet ponownie nie otworzę restauracji. Teraz nawet nie mamy 50 procent naszych dotychczasowych, letnich zysków. Jednak napiwek przywrócił mi nadzieję. Teraz wiem, że nasze starania są doceniane przez klientów – mówił właściciel lokalu, wzruszony gestem swojego klienta.

Przypomnij sobie o… JAK SIĘ CZUJE JERZY STUHR? POJAWIŁO SIĘ WAŻNE OŚWIADCZENIE OD JEGO RODZINY

Jak informował portal Życie: DRUGA TURA WYBORÓW PREZYDENCKICH. PREZESA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO NIE BYŁO NA WIECZORZE WYBORCZYM. POWÓD ZASKAKUJE

Portal Życie pisał również o… KRAKÓW: RANKING NAJLEPSZYCH GINEKOLOGÓW W MIEŚCIE. KTO ZNALAZŁ SIĘ W PIERWSZEJ DZIESIĄTCE WEDŁUG ZADOWOLONYCH PACJENTEK