Ostatnio tematem numer jeden w mediach jest pensja dla pierwszej damy. Wielu Polaków nie zgadza się z decyzją rządu. W sprawie wynagrodzenia dla Agaty Dudy wypowiedziała się także Jolanta Kwaśniewska, która swoje zdanie wyraziła w rozmowie z Wirtualną Polską. Co więcej Kwaśniewska zaproponowała pewne rozwiązanie.

Jolanta Kwaśniewska o pensji dla Pierwszej Damy

- Chciałabym podkreślić, że składka ZUS powinna być płacona dla Pierwszej Damy w wysokości adekwatnej do wcześniejszych dochodów. Brak regulacji w tej sprawie od tylu lat jest skandalem - powiedziała w programie "Tłit" Jolanta Kwaśniewska.

Kwaśniewscy. Źródło: fakt.pl
Kwaśniewscy. Źródło: fakt.pl
Kwaśniewscy. Źródło: fakt.pl

Jak twierdzi Jolanta Kwaśniewska kwestia wynagrodzenia dla pierwszej damy powinna być uregulowana. Jak dodała za kadencji jej męża nie posiadała ona ani stylisty, ani żadnego doradcy. Zupełnie inne praktyki występują w przypadku innych żon prezydentów.

- Powinna być grupa wspierająca pierwszą damę. Jak cię widzą, tak cię piszą - powiedziała.

Jaką emeryturę otrzymuje Jolanta Kwaśniewska?

Jolanta Kwaśniewska pełniła funkcję pierwszej damy przez 10 lat. Przez cały ten okres żona głowy państwa odprowadzała składki do ZUSu. Wysokość jej aktualnej emerytury jest naprawdę zaskakująca. Okazuje się, że emerytura Kwaśniewskiej wynosi jedynie 2500 złotych. Co myślicie?

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy. Źródło: lelum.pl
Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy. Źródło: lelum.pl
Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy. Źródło: lelum.pl

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: PRZED BLOKIEM STAŁO AŻ SIEDEM KARETEK. ŚWIADKOWIE ZDARZENIA ZAPAMIĘTAJĄ TEN DZIEŃ NA DŁUGO. CO TAKIEGO SIĘ TAM STAŁO

Jak informował portal Życie: KIEDY WRESZCIE UDA NAM SIĘ OPANOWAĆ EPIDEMIĘ KORONAWIRUSA? WICEMINISTER ZDROWIA ZABRAŁ GŁOS W TEJ SPRAWIE