Doskonale wiemy o tym, że stare, zabytkowe monety, czy też monety wydawane na specjalne okazje, po wielu latach zyskują niesamowite ceny. Okazuje się jednak, że nieźle zarobić można także na tych monetach, które posiadają wady fabryczne.

Wartości tych monet zadziwiają!

Jak podaje portal Wirtualna Polska, niektóre z uszkodzonych monet wyceniane są na około 200 złotych. Jednak na serwisach aukcyjnych nie brakuje takich, których wartość przekracza nawet 1000 złotych!

Jak przekazała Mennica Polska, obecnie najwięcej zapłacono za monetę o nominale 5 złotych, w której środek wykonany ze złota niefortunnie rozlał się po całej powierzchni monety. Jak się okazało, jeden z kolekcjonerów zapłacił za nią 1603 zł!

Jeszcze większy zarobek mogą nam przynieść właśnie stare monety, które mają pewne wady. Jak się bowiem okazuje, moneta, której nominał wynosił 1 zł, a została przez pomyłkę wybita na krążku, na którym wybijano nominały 10 zł, pochodząca z 1977 roku osiągnęła na aukcji wartość 3410 złotych!

Kto jest skłonny tyle zapłacić?

Oczywiście najwięcej za takie monety są skłonni zapłacić zapaleni kolekcjonerzy. Jednak nie brakuje osób, które kupno takiej monety traktują jak swego rodzaju lokatę. Nic w tym dziwnego, wartość takiej monety z roku na rok rośnie i jak widzimy czasem osiąga zawrotne kwoty!

Może w takim razie warto sprawdzić nasze portfele i świnki skarbonki. Nie jest wykluczone, że w zakamarkach możemy trafić na monetę z błędem. W takim przypadku najlepiej udać się do antykwariatu, gdzie dobrze wycenią nasz skarb i słono za niego zapłacą!

Jak informował portal "Życie": ABSURDALNY WYROK SĄDU. PROKURATURA STANĘŁA W OBRONIE EMERYTA, KTÓRY MA ZAPŁACIĆ KARĘ ZA ZJEDZENIE ŚLIWKI W CZEKOLADZIE

Przypomnij sobie: TA HISTORIA TO PRZESTROGA DLA WIELU KOBIET. LEKARZE NIE MOGLI UWIERZYĆ W TO, CO ZOBACZYLI PODCZAS OPERACJI

Portal "Życie" pisał również: TRUDNE ZDARZENIE Z ZESZŁEGO ROKU NADAL NIE ZOSTAŁO WYJAŚNIONE. FUNKCJONARIUSZ ZAMIESZANY W SPRAWĘ 21 - LETNIEGO ADAMA Z KONINA WRÓCIŁ DO PRACY