Jak podaje "Super Express", Rada Ministrów zajęła się projektem rozporządzenia w sprawie minimalnego wynagrodzenia. Media podają, że czeka nas wzrost o 200 złotych brutto w stosunku do roku 2020, w którym stawka minimalna jest równa 2600 złotych. Co ze stawką godzinową?

Ciekawe zmiany w wysokości wynagrodzenia minimalnego

To jest dobra wiadomość dla wszystkich zatrudnionych obywateli Polski. Ich wynagrodzenia będą większe, a minimalna stawka godzinowa ma być równa 18,30 złotych. Dzisiaj, we wtorek 15 września, rząd zajął się projektem rozporządzenia, które zagrawantować ma nam podwyżki.

Póki co, mamy jeszcze 2020 rok, więc wynagrodzenie minimalne wynosi obecnie 2600 złotych brutto, a minimalna stawka godzinowa 17 złotych brutto. Plany Prawa i Sprawiedliwości dotyczące podwyższenia wynagrodzeń w 2021 roku zniweczyły decyzje o ogłoszeniu pandemii koronawirusa.

Od stycznia 2021 roku, wynagrodzenie minimalne miało wynosić 3 tysiące złotych brutto, a od stycznia 2024 roku mieliśmy dostawać minimalnie 4 tysiące brutto. Niestety ogłoszenie pandemii i wszystkiego, co trzeba było w związku z nią wprowadzić, pokrzyżowało plany całej społeczności, nawet tym w rządzie.

Dobrą wiadomością jest też to, że podwyżki dotyczyć mają nie tylko osób zatrudnionych na umowę o pracę, ale także tych, z którymi pracodawca podpisał umowę cywilno-prawną, czyli umowę o dzięło lub umowę-zlecenie.

Miejmy nadzieję, że decyzje rządu ułatwią nam życie, a także wszystkim bez wyjątku pozwolą realnie poczuć się bezpiecznie we własnym kraju.

Co sądzicie o tych podwyżkach wynagrodzeń?

O tym się mówi: Znaki i symbole, których włamywacze używają do oznaczenia Twojego domu przed akcją. Warto poznać

Zerknij tutaj: Niesamowite sztuczki, które pomogą ułatwić życie codzienne. Są banalnie proste, a prawie nikt ich nie znał

O tym pisaliśmy ostatnio, przypomnij sobie o: Anna Jantar w dniu, gdy odeszła, znała już tajemnicę męża. Zapoczątkowała ona duże zmiany, które nie miały szansy na rozwój