Jolanta Kwaśniewska przez lata dzieliła się swoimi radami na temat elegancji w "Lekcjach stylu", dzięki czemu wiele Polek mogło dowiedzieć się, jak zachować klasę w najważniejszych momentach życia. Dziś zajmuje się niesieniem pomocy najstarszym przedstawicielom naszego pokolenia. To doświadczenie popchnęło ją do szczerego wyznania.

Pierwsza dama boi się bycia ciężarem

Podczas zajmowania się starszymi, schorowanymi ludźmi, Jolanta Kwaśniewska sama zaczęła obawiać się, że niedługo to ona może znaleźć się na nich miejscu. Żona byłego prezydenta skończyła niedawno 65 lat - ten wiek wzbudził w niej wiele strachu o przyszłość. W rozmowie z portalem Dziennik.pl ujawniła, że najbardziej boi się poważnych chorób, jakie mogą ją spotkać wraz z wiekiem.

Pierwsza dama z mężem Aleksandrem Kwaśniewskim
Pierwsza dama z mężem Aleksandrem Kwaśniewskim

"Ja odczuwam strach tylko przed ułomnością, nie chciałabym być ciężarem dla swoich bliskich. Boję się demencji, boję się choroby Alzheimera, ale ten strach daje mi motywację do działań, które mają szansę uchronić mnie przed tego rodzaju problemami bądź je zniwelować" - zdradziła.

Jak starzeć się wolniej? Kwaśniewska ma na to radę

Była pierwsza dama odkryła jednak sposób, jak chociaż minimalnie ustrzec się przed tymi dolegliwościami. Dzięki tym sztuczkom można skutecznie opóźnić starzenie się mózgu, a co za tym idzie - wystąpienia groźnych chorób.

Choroba Alzheimera często dotyka starszych ludzi
Choroba Alzheimera często dotyka starszych ludzi

"Wiem, że powinnam częściej sięgać po przedmioty lewą ręką niż prawą, żeby po równo aktywizować obie półkule mózgowe. Staram się to robić. Wiem, że mogę opóźnić starzenie się mózgu, ucząc się języków obcych i robię to. Jako że zaczęłam się uczyć angielskiego bardzo późno, bo około 40. roku życia, teraz ciągle rozwijam słownictwo z nowych obszarów. Wiem, że na sprawność mózgu pozytywnie wpływa rozwiązywanie krzyżówek, często spędzamy z rodziną czas, rozwiązując różnego rodzaju quizy" - doradziła w rozmowie z portalem Dziennik.pl.

Zobacz także: Zaskakujące nagranie z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes PiSu na TikToku

Jak informował portal Życie: Zła wiadomość dla wielu Polaków. Rząd wprowadził nowe rygory, które dotkną młode pokolenie

Może cię zainteresować: Telewizja Polska chwali się swoimi sukcesami i wspieraniem uciśnionej Białorusi. Fala krytyki spadła na Jacka Kurskiego