Najnowsze informacje w sprawie koronawirusa w Polsce. To już kolejna szkoła, w której wykryto ognisko rozprzestrzeniania się wirusa. Tym razem zakażony był ksiądz. Z kim miał kontakt?

Jak powszechnie wiadomo, koronawirus rozprzestrzenia się najszybciej tam, gdzie znajduje się dużo osób – są to więc wszelkie miejsca publiczne skupiające pewne grupy, jak szkoła, kościół czy inne tego typu zgromadzenia.

Uczniowie w Polsce przestali chodzić do szkoły w połowie marca 2020 roku – do końca roku szkolnego zajęcia odbywały się w trybie zdalnym, jednak zdecydowano, aby od początku roku szkolnego dzieci ponownie powróciły do szkolnych ławek.

Kolejna szkoła z potwierdzonym koronawirusem

Do przewidzenia było jednak, że w szkołach będą pojawiać się raz po raz kolejne ogniska koronawirusa, a uczniowie będą mieli tymczasowe lekcje zdalne.

W Publicznej Szkole Podstawowej numer 20 w Radomiu okazało się, że również takie ognisko się znajduje. Zakażony okazał się ksiądz.

- Otrzymaliśmy właśnie informację, że w Publicznej Szkole Podstawowej numer 20 w Radomiu ksiądz prowadzący tam zajęcia ma potwierdzony, pozytywny wynik na obecność koronawirusa - przekazał rzecznik Prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu, Małgorzata Gregorczyk.

Na chwilę obecną nie wiadomo, ile osób zostanie wysłanych na kwarantannę, gdyż trwają ustalenia co do tego, z kim miał kontakt zarażony ksiądz w ostatnich dniach – nie tylko w szkole, ale także w kościele.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: „TANIEC Z GWIAZDAMI”: MIMO PROBLEMÓW ZDROWOTNYCH ZDECYDOWAŁ SIĘ NA WYSTĘP NA ŻYWO. ZATAŃCZY W NIETYPOWY SPOSÓB, TEGO JESZCZE NIE BYŁO

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: CZY MARYLA RODOWICZ PRZECHODZI KRYZYS FINANSOWY? WSZYSTKO NA TO WSKAZUJE, JEJ SŁOWA MÓWIĄ SAME ZA SIEBIE. INTERNAUCI ZASKOCZENI WYPOWIEDZIĄ GWIAZDY

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: ROLNIK SZUKA ŻONY: SPEKTAKULARNA PRZEMIANA JEDNEJ Z BYŁYCH UCZESTNICZEK, NIE SPOSÓB JĄ ROZPOZNAĆ. KOBIETA ZDRADZA SEKRET SWOJEGO WYGLĄDU