Jak podaje "Pikio", miejsce spoczynku gwiazdy polskiej lekkoatletyki powoduje łzy. Każdy, kto kochał Kamilę Skolimowską ma w sobie skrajne emocje widząc jej grób.

Odeszła nagle

Powody jej śmierci nie były znane, aż do uzyskania wyników sekcji ciała gwiazdy. Zator tętnicy płucnej odebrał jej życie.

Zator tętnicy płucnej to zakrzep krwi występujący w płucach. Może uszkodzić część płuc z powodu ograniczonego przepływu krwi, obniżyć poziom tlenu we krwi i wpływać również na inne narządy. Duże lub liczne zakrzepy krwi mogą być śmiertelne. Zablokowanie może zagrażać życiu. Według Kliniki Mayo prowadzi do śmierci jednej trzeciej osób, które pozostają niezdiagnozowane lub nieleczone. Jednak natychmiastowe leczenie w nagłych wypadkach znacznie zwiększa twoje szanse na uniknięcie trwałego uszkodzenia płuc.

Skrzepy krwi mogą tworzyć się z różnych powodów. Zatorowość płucna jest najczęściej spowodowana zakrzepicą żył głębokich , stanem, w którym skrzepy krwi tworzą się w żyłach w głębi ciała. Skrzepy krwi, które najczęściej powodują zatorowość płucną, zaczynają się w nogach lub miednicy. Zakrzepy krwi w głębokich żyłach ciała mogą mieć kilka różnych przyczyn, w tym:
*Urazy lub uszkodzenia : urazy, takie jak złamania kości lub naderwanie mięśni, mogą powodować uszkodzenie naczyń krwionośnych, prowadząc do zakrzepów.
*Brak aktywności : podczas długich okresów bezczynności grawitacja powoduje stagnację krwi w najniższych obszarach ciała, co może prowadzić do zakrzepów krwi. Może się to zdarzyć, jeśli siedzisz na długiej podróży lub jeśli leżysz w łóżku, dochodząc do zdrowia po chorobie.
*Schorzenia : Niektóre schorzenia powodują zbyt łatwe krzepnięcie krwi, co może prowadzić do zatorowości płucnej. Leczenie schorzeń, takich jak chirurgia lub chemioterapia raka, również może powodować zakrzepy krwi.

Miejsce jej spoczynku wzrusza do łez.

YT

O tym się mówi: Wielka muzyczna gwiazda lat 60. odeszła. Kondolencje płyną z całego świata

Zerknij: Córka zaczyna spadać z mostu - reakcja taty jest natychmiastowa. Niezwykłe nagranie