Jak podaje portal "Interia", mięso kurczaka jest zdrowsze, a także tańsze od wieprzowiny i wołowiny.Zaletą drobiu jest bardzo niska zawartość tłuszczu, przy jednocześnie dużej ilości białka. To ostatnie pomaga odbudowywać mięśnie, włosy i skórę. Wspomaga również układ odpornościowy. Mięso kurczaka w przeciwieństwie do czerwonego mięsa ma małą ilość cholesterolu, dzięki czemu w mniejszym stopniu jesteśmy narażeni na ryzyko wystąpienia zawału serca. Mięso drobiu zawiera także mniej kalorii (ok. 30 proc. mniej w porównaniu z wieprzowiną). Nie wszyscy jednak mają świadomość jak wygląda hodowla 2,1 mln ton polskiego drobiu.

Hodowla drobiu

W wylęgarni kurcząt przez 21 dni maszyna zastępuje jajkom kurzą mamę. Utrzymuje ona temperaturę na pozimie 37,5 stopni, 50 proc. wilgotność powietrza przez cały czas. "Hodowca ma 30 dni na to, żeby z ważącego 40 gramów „surowca” zrobić korpulentne, półtorakilogramowe egzemplarze..." - czytamy na stronie "Interii".

O tym, jak duży to wzrost niech świadczy porównanie, że aby osiągnąć 38-krotność swojej masy wyjściowej niemowlę musiałoby przybierać na wadzę przez 30 dni po 4 kilogramy każdej doby.

Pixabay

Posortowane i oddzielone od skorupek kurczęta trafiają do skrzynek po 100 sztuk w jednej i przewożone są do tuczarni drobiu. Koszt zakupu pisklęcia to 1,25. Liczy się zysk w związku z czym w trakcie procesu tuczenia nic nie dzieje sie przypadkowo.

Jak czytamy na portalu "Interia": "Kurczaki hodowlane są dostosowywane do oczekiwań konsumentów, a ci chcą przede wszystkim piersi. W ciągu minionych lat udział piersi w łącznej masie ciała zwiększył się dwukrotnie: z 9 do 18 proc".

Pixabay

Często kupujecie mięso kurczaka?

To też może cię zainteresować: W domu zostało dużo czerstwego chleba? Są proste sposoby, aby go wykorzystać w gotowaniu, rozwiązania zero waste

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Walka o życie trwa. Zenek Martyniuk nie zamierza się poddać. Może liczyć na wsparcie fanów

O tym się mówi: Raport Ministerstwa Zdrowia z 11.09.2020. Sytuacja związana z koronawirusem wciąż jest napięta