Arkadiusz Kraska zwany także drugim Komendą z powodu niewinnej odsiadki, ponad 20 lat temu został skazany na dożywocie. Mężczyźnie postawiono zarzuty zabójstwa. Do zbrodni miało dojść na jednej ze szczecińskich stacji. Kraska w ramach pojedynku gangów miał pozbawić życia dwóch młodych mężczyzn. Skazany podtrzymuje, że jest niewinny.

Skazany był przyjacielem jednej z ofiar. Skazano go na podstawie rysopisu.

- Nie sprawdzili wszystkich dowodów – twierdzi oskarżony.

W październiku 2019 r. sąd najwyższy ponownie zajął się sprawą rzekomo niewinnego Arkadiusza Kraski. Postawione wówczas prawomocny wyrok skazujący został uchylony. Teraz zajmuje się nim poznański wymiar sprawiedliwości.

- To jest farsa. – mówi oskarżony, który nie może doczekać się kolejnej rozprawy.

Policja. Źródło: tko.pl
Policja. Źródło: tko.pl
Policja. Źródło: tko.pl

- Jest wyznaczony kolejny termin w przedmiocie umorzenia postępowania i przekazania sprawy do prokuratury - mówi Michał Kałużny, adwokat Kraski.

Sąd Okręgowy w Poznaniu domaga się otrzymania od śledczych ze Szczecina dodatkowych akt sprawy.

- Prokuratura Regionalna w Lublinie zajęła stanowisko, że materiał z tych akt nie ma znaczenia dla odpowiedzialności pana Arkadiusza. My się z tym ewidentnie nie zgadzamy - mówi Kałużny.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: NAJNOWSZE INFORMACJE W SPRAWIE ŚNIĘTYCH RYB U BRZEGÓW WISŁY. CZY POWODEM JEST ZANIECZYSZCZONA RZEKA? EKSPERCI WYJAŚNIAJĄ, JAK JEST NAPRAWDĘ