Niewidomy wiceminister Paweł Wdówik co się ostatnio z nieprzyjemną sytuacją, o której napisaliśmy tutaj. Sieć sklepów, w których polityk chciał zrobić zakupy przeprosiła go, niestety przeprosiny zamieszczono w formie grafiki, w której osoba niewidoma nie jest w stanie zobaczyć.

Sieć RTV Euro AGD przeprosiła polityka… obrazkiem!

"Jest nam bardzo przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Chcielibyśmy jednak poinformować, iż działania pracowników sklepu wynikały jedynie z troski o formalne bezpieczeństwo Klienta, zawierającego zobowiązania finansowe" – napisali przedstawiciele sieci na Twitterze.

Problem przeprosin polega na tym, że sieć po raz kolejny nie pomyślała i zamieściła jest formie obrazka, który umieściła na swoim profilu na Twitterze. Internauci nie zostawili na sieci suchej nitki.

"Oczywiście, że jest wam przykro, ale zamieszczanie odpowiedzi osobie niewidomej w formie obrazka/grafiki to albo szczyt głupoty albo zwykłe szyderstwo" - pisze redakcja portalu nie-pelnosprawni.pl.

"Czy można pogrążyć się bardziej niż Euro? Tak, można - wskazując, że jawna dyskryminacja Sekretarza Stanu wynikała z.... troski (!), a poza tym była systemowa!! A ponadto przekazując... odpowiedź w postaci zupełnie niedostępnego dla osoby niewidomej obrazka!" – przeczytać można w kolejnym wpisie.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: NAJNOWSZE INFORMACJE W SPRAWIE ŚNIĘTYCH RYB U BRZEGÓW WISŁY. CZY POWODEM JEST ZANIECZYSZCZONA RZEKA? EKSPERCI WYJAŚNIAJĄ, JAK JEST NAPRAWDĘ