Rafał Trzaskowski 17 stycznia 1972 roku w Warszawie. Rafał Trzaskowski od lat prowadzi działalność polityczną. Aktualny prezydent miasta stołecznego Warszawy jest analitykiem i wykładowcą akademickim. Dawniej Trzaskowski był posłem i europosłem, ale także wiceprzewodniczącym Komisji ds. wiceprzewodniczącego EPP.

Trzaskowski ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zdobył doktorat.

W rządzie Donalda Tuska, Trzaskowski pełnił funkcję ministra Administracji i Cyfryzacji, natomiast w rządzie premier Ewy Kopacz, objął stanowisko wiceministra Spraw Zagranicznych ds. Unii Europejskiej i pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. Rady Europejskiej.

Obecnie Rafał Trzaskowski jest prezydentem miasta stołecznego – Warszawa. Polityk umiejętnie porozumiewa się w kilku językach m.in. angielskim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim i włoskim.

Rafał Trzaskowski, Małgorzata Trzaskowska
Rafał Trzaskowski, Małgorzata Trzaskowska
Rafał Trzaskowski, Małgorzata Trzaskowska

Rafał Trzaskowski jest kochającym ojcem

Rafał Trzaskowski, jego żona Małgorzata, dzieci – Ola i Staś, a także ich pies, Bąbel, mieszkają w Warszawie, na Kabatach. Z racji tego, że pan domu kocha czytać, ich lokum jest pełne książek.

Małgorzata Trzaskowska udzieliła wywiadu dziennikarzom Super Expressu. W rozmowie zdradziła, jak mieszka im się w miejscu, które jest ich rodzinnym gniazdkiem już od 11 lat.

- Mamy cztery pokoje, ale jak u większości kuchnia jest sercem domu – mówi kobieta. - Dzielimy się obowiązkami w miarę naszych możliwości. Rafał najczęściej robi zakupy, a ja gotuję. Obowiązki mają też dzieci. Najczęściej to one wyprowadzają psa.

Trzaskowscy mają dwójkę dzieci. Syna Stanisława oraz córkę Aleksandry. Syn prezydenta kocha pływać a na co dzień uczę się w szkole sportowej, Aleksandra natomiast uwielbia jazdę na rolkach.

„Bycie ojcem dla tej wspaniałej dwójki to najlepsze, co mogłem sobie wyobrazić. Ola i Staś są mistrzami świata we wszystkim! Wspólnie z Gośką nauczyliśmy się od nich wiele i mamy nadzieję, że jeszcze sporo przed nami”, napisał Rafał Trzaskowski na swoim Instagramie. „Na #DzieńDziecka, wszystkim dzieciom życzę spełnienia marzeń!”, dodał.

O tym się mówi: Ivan Komarenko nie odpuszcza. Ostro apeluje do Łukasza Szumowskiego słowami najnowszej piosenki "Mity i kity"