Jak podaje "Lelum", grób ojca najbardziej znanych w Europie panów Kaczyńskich niewątpliwie zwraca uwagę. Czym Rajmund Kaczyński i jego rodzice zasłużyli sobie na taką opiekę nad miejscem ich spoczynku? Nie dla wszystkich oczywistym jest obowiązek dbania o groby własnych przodków.

Napis na płycie grobu Rajmunda Kaczyńskiego, na to, kim był, nie pozostawia wiątpliwości

Mało kto wie, że Jarosław i Lech Kaczyńscy mieli rodzeństwo, jednak siostra i brat zmarli. Ich ojciec, w pierwszym dniu powstania warszawskiego brał udział w szturmie na tor konnych wyścigów na Słóżewcu, jako dowódca 7 drużyny 2 plutonu kompanii K1 Pułku "Baszta". Inżyniera maszyn towarzyszyła mu przez długie lata, związał życie zawodowe z Wydziałem Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

Wikipedia

Był członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego, a od 1980 roku, także członkiem "Solidarności". Na dołożonej na rodzinnym grobowcu płycie upamiętniającej Rajmunda Kaczyńskiego, wyszczególniono jego zasługi - to robi ogromne wrażenie: "ŻOŁNIERZ AK, KAWALER KRZYŻA VIRTUTI MILITARI 1922 - 2005"

Wikipedia

Co sądzicie o nagrobku?

O tym się mówi: Ania Bardowska ma męża Bohatera. Grzegorz uratował człowieka. Co się stało

Zerknij: Gdy weszła do mieszkania po długiej nieobecności związanej z kwarantanną, zobaczyła dziwną roślinę wystającą wprost z mebli. Co się stało