Z chwilą, gdy w mediach pojawiły się pierwsze wzmianki o dziwnym wirusie, w naszych głowach zaczęły pojawiać się pełne obaw pytania. Wielu ekspertów zabrało głos w tej sprawie, jednak płynące z różnych źródeł informacje o koronawirusie często się ze sobą nie pokrywały, co budziło jeszcze większe obawy społeczeństwa, a w rezultacie padało coraz więcej pytań. Każdy chciał wiedzieć, z czym mamy do czynienia, jednak na początku epidemii niewiele było wiadomo o SARS CoV-2.

Stacja TVP Info wyszła naprzeciw potrzebom Polaków

TVP Info

W pierwszym odcinku programu "Koronawirus Poradnik", prowadzący Adam Giza rozmawiał z dr Michałem Sutkowskim, który później na stałe zagościł w programie, odpowiadając od czasu do czasu na pojawiające się wciąż pytania widzów. Wielu ekspertów w dziedzinie medycyny, psychologii, prawa, czy biologii mocno zaangażowało się we wspólne rozwiewanie narastających w społeczeństwie wątpliwości.

Z czasem jednak większa ilość specjalistów w dziedzinie wirusologii, medycyny i prawa wzięła się także ostro do pracy, w wyniku której doszli do zupełnie innych wniosków, niż te powszechnie podawane w mediach. Społeczeństwo podzieliło się na wierzących w informacje płynące z WHO i mediów, oraz tych, którzy porównali dwie różne wersje teorii o koronawirusie i sceptycznie podeszli do tego, co wszystkie stacje jednogłośnie podają.

Zarówno wśród sceptyków prawdziwości pandemii, jak i wśród stosujących się do obostrzeń, pojawili się nieprzebierający w słowach hejterzy, którzy korzystając często z anonimowości internetowej, zaczęli obrzucać inwektywami stronę przeciwną. Narastającą agresję mocno odczuli propagujący sprzeciw obostrzeniom i szczepionkom celebryci, jak i propagatorzy przestrzegania obostrzeń i zaszczepienia się przeciwko SARS CoV-2.

Jedną z gwiaz, którą spotkała fala krytyki ze strony widzów, jest właśnie dziennikarz Adam Giza, prowadzący poradnikowy program informacyjny na temat koronawirusa.

Post na facebookowym profilu Adama Gizy nie umknął uwadze internautów

Adam Giza

Gdy wśród komentarzy skierowanych do dziennikarza zrobiło się agresywnie, adresat niewybrednych insynuacji postanowił głośno wyrazić to, co zagrało mu w duszy pod wpływem fali krytyki.

„Od miłości, do nienawiści”... nie ma zgody na personalny hejt, obojętnie jakie ma podłoże - prywatne czy zawodowe! Nigdy nie stój obojętnie jak ktoś pluje Ci w twarz! Słowa bolą, zwłaszcza jak ich podłoże jest miałkie, jak masz poczucie, że to co robisz pomaga, a dla większości jest ważne. Dziękuje za wszystkie słowa wsparcia i uznania. Razem walczymy z pandemią COVID19! Nie jestem lekarzem, los chciał, że wykonuje piękny zawód, jakim jest dziennikarstwo. Mogę pomagać przekazem, nie strzykawką... Można mnie lubić lub nie, ale w tematach tak ważnych, jedyna opcja to dyskusja na argumenty, nie na inwektywy. Program „Koronawirus Poradnik” trafial w szczytowych momentach do milionów Polaków... ufam, że pomagał i nadal pomaga!

Facebook/Adam Giza

Co sądzicie o zachowaniu internetowych komentatorów?

O tym się mówi: Media obiegła niepokojąca informacja. Czy Michał Wiśniewski naprawdę powiedział o Edycie Górniak, że "nie ma przeboju"

Zerknij: Ta stara moneta z czasów PRL jest warta kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak ją rozpoznać