Ziemniak to jeden z produktów, który najczęściej gości na stołach Polaków. Statystycznie zjadamy go w ilości 10 kilogramów miesięcznie. Pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie uprawiano go już tysiące lat temu, ale do Europy został przywieziony przez Hiszpanów na koniec XVI, kiedy podbili Inków.

Początkowo ziemniaki traktowano jako roślinę ozdobną i leczniczą, a ich uprawy znajdowały się jedynie w zamkowych, przyklasztornych i arystokratycznych ogrodach. Dopiero w XIX i pierwszej połowie XX wieku stały się jednym z kluczowych produktów zaspakajających potrzeby żywnościowe ludności.

Ziemniak. Źródło: thermoprzepisy.pl
Ziemniak. Źródło: thermoprzepisy.pl

Jak obrać ziemniaka w mgnieniu oka?

Przeszłość ziemniaków i ich obecność w Polsce to naprawdę ciekawa historia, jednak trzeba przyznać, że dziś już mało kto o tym pamięta. Nie zmienia to faktu, że są one uwielbiane przez tłumy – w końcu nie bez powodu ziemniak gości na niedzielnym stole, przy wielu tradycyjnych obiadach.

Polacy z chęcią zajadają puree, kluski, kopytka, pierogi ruskie, frytki, zapiekanki, ziemniaki z ogniska i nie tylko. Do większości dań trzeba naszego ziemniaka obrać, co czasami bywa uciążliwe. Jak zrobić to w najszybszy sposób?

Odpowiedź jest bardzo prosta, pozwala zaoszczędzić sporo czasu i spodoba się nawet tym, którzy nie lubią spędzać wiele czasu w kuchni. Co trzeba zrobić, by obieranie ziemniaków było jeszcze szybsze?

Ziemniak. Źródło: onet.pl
Ziemniak. Źródło: onet.pl

Portal Lelum przedstawił kilka ważnych porad. Wystarczy najpierw naciąć ziemniaki wzdłuż obwodu, pośrodku. Później ugotować do miękkości w osolonej wodzie, następnie odcedzić.

Teraz wlać do garnka z ziemniakami zimną wodę i moment później wyciągnąć je. Można zdjąć skórkę dosłownie jednym ruchem!

Przypomnij sobie o… WIERNI NIE SPODZIEWALI SIĘ, ŻE PAPIEŻ ZABIERZE GŁOS NA TAKI TEMAT. DUCHOWNY NIE MÓGŁ JUŻ DŁUŻEJ ZNIEŚĆ TAKIEGO ZACHOWANIA

Jak informował portal Życie: SYN ZENKA MARTYNIUKA ZANIEDBUJE NAUKĘ? CHOĆ CZEKAJĄ GO EGZAMINY TO WOLI SPĘDZAĆ CZAS W ZUPEŁNIE INNY SPOSÓB

Portal Życie pisał również o… PIENIĄDZE Z 500 PLUS MOGĄ ZOSTAĆ ZABRANE? OKAZUJE SIĘ, ŻE JEST TAKA MOŻLIWOŚĆ. O CO CHODZI