Ostatnie prognozy pogody zwiastują, że jesień zbliża się coraz większymi krokami. Długie letnie wieczory odchodzą w niepamięć, a dni stają się wyraźnie krótsze i chłodniejsze. W ciągu ostatnich kilku dni niemal cały czas padał deszcz. Tak wysokie opady ucieszyły grzybiarzy - oznaczają one początek sezonu na grzyby.

Gdzie szukać darów lasu?

Po kilku deszczowych dniach wreszcie na powrót zawita słońce - w lasach będzie ciepło i wilgotno, co stanowi wyśmienite warunki do grzybobrania. Gdzie będzie można je najlepiej wykorzystać?

W tych lasach zbiory na pewno będą udane
W tych lasach zbiory na pewno będą udane

Grzybiarze bardzo zachwalają lasy pod Olsztynem. W powiecie myszkowskim warto odwiedzić Czarny Kamień, na pograniczu gmin Żarki i Niegowa. W województwie opolskim dobrze wybrać się do lasu Marysieńska w okolicach Głubczyc - ponoć rośnie tam mnóstwo podgrzybków, borowików i opieniek. Z pełnym koszykiem kozaków i maślaków można wrócić z okolic klasztoru w Prudniku. Na Podlasiu grzybiarze polecają lasy na wschód od Gródka i Supraśla, Puszczę Białowieską i okolice wsi Gawrychy. Na Lubelszczyźnie warto wybrać się do lasów: Leśnictwa Rudki, Leśnictwa Dąbrowa Bór i lasów w okolicach Sulowa.

Naprawdę warto skorzystać z dobrych prognoz i zrobić sobie zapasy grzybów, a także aktywnie zrelaksować się na świeżym powietrzu!

Zobacz także: Najnowsze informacje wprost z rodziny królewskiej, o których nie wiedział niemalże nikt. Chodzi o księżną Dianę

Jak informował portal Życie: Kraków wychodzi z żółtej strefy. Nowe ognisko zakażeń wśród zakonnic z Łagiewnik

Może cię zainteresować również: Niewiarygodna znieczulica na polskiej autostradzie. Kierowcy mijali rodzinę, która rozpaczliwie potrzebowała pomocy. Co się stało