Aktor Jan Englert, będący także reżyserem teatralnym, wykładowcą Akademii Tatralnej w Warszawie oraz dyrektorem artystycznym Teatru Narodowego w Warszawie, jest niewątpliwie jedną z największych legend polskiej kinematografii. Niewielu jednak wie, że w czasie swojego pierwszego małżeństwa żył w cieniu znanej żony.

Barbara Sołtysik - aktorka, żona, matka

Englert i Sołtysik byli małżeństwem przez 33 lata. Mają razem trójkę dzieci: syna Tomasza oraz córki - bliźniaczki Katarzynę i Małgorzatę. Niestety w 1994 roku rozwiedli się, a rok później aktor poślubił obecną żonę, Beatę Ścibakównę.

Sołtysik i Englert byli parą przez 33 lata
Sołtysik i Englert byli parą przez 33 lata

Para poznała się jeszcze w latach 60 w PWST w Warszawie - zaledwie po roku znajomości postanowili się pobrać. Co ciekawe, na samym początku ich wspólnego życia to Barbara była znacznie bardziej rozchwytywana niż jej mąż.

Barbarę Sołtysik niemal każdy z nas widział w kultowych produkcjach takich jak "Dom", "Stawka większa niż życie" czy "Akcja pod Arsenałem". Niedługo później rozwój jej kariery został zahamowany przez macierzyństwo. Podczas gdy aktorka poświęcała swój czas rodzinie, jej mąż wspinał się po szczeblach kariery i wkrótce przewyższył sławą swoją ukochaną.

Choć rozpad związku w 1994 roku nie był dla Sołtysik łatwy, to aktorka wspominała wspólne życie z Englertem w samych pozytywach, a była para pozostawała w dobrych relacjach.

Para aktorów była niezwykle utalentowana
Para aktorów była niezwykle utalentowana

Znana aktorka jest ciężko chora

Jak się okazało, niedawno pierwsza żona Englerta trafiła do specjalistycznego ośrodka, gdzie cały czas jest pod opieką fachowców. Aktorka zaczęła mieć bardzo poważne problemy z pamięcią. "Dziś jej codzienność to strzępy obrazów, które rozmazują się w zakamarkach niepamięci. Przeszłość już nigdy jej nie dotknie. Nawet we wspomnieniach" - czytamy w "Życiu na gorąco".

Kiedy Barbara Sołtysik przestała pojawiać się na ekranach telewizorów oraz deskach teatru, wszyscy mieli nadzieję, że to tylko chwilowa przerwa w karierze. Jak się jednak okazuje, prawda może być o wiele bardziej tragiczna i nie wiadomo, czy kiedykolwiek będzie można jeszcze zobaczyć jej talent na żywo.

Zobacz także: Najnowsze informacje wprost z rodziny królewskiej, o których nie wiedział niemalże nikt. Chodzi o księżną Dianę

Pisaliśmy też o: Szczera wypowiedź byłego szefa Narodowego Funduszu Zdrowia dotycząca aktualnej sytuacji w kraju. Internauci są mocno zaskoczeni

Może cię zainteresować również: Wylew ścieków z Warszawy do Zatoki Gdańskiej. Wodę badają WIOŚ i Sanepid. Reakcja rządu Szwecji