Wielkimi krokami zbliża się 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Jednym z elementów koncertu będzie upamiętnienie zmarłego w lutym tego roku Romualda Lipki. Niestety muzycy zespołu, w którym latami grał Lipka, nie będą częścią koncertu.

Muzycy Budki Suflera nie kryją oburzenia. Napisali list otwarty do TVP

(...) oświadczamy, że za swój moralny obowiązek uważamy uczczenie pamięci zmarłego Przyjaciela poprzez wystąpienie w takim koncercie - zaczęli.

Budka Suflera. Źródło: fakt.pl
Budka Suflera. Źródło: fakt.pl
Budka Suflera. Źródło: fakt.pl

W swoim liście muzycy nie kryją zaskoczenia decyzją o niezaproszeniu ich do koncertowania.

- Trudno zrozumieć, dlaczego wśród licznych wykonawców koncertu ma zabraknąć Budki Suflera. Dlaczego Budka Suflera ma zostać pozbawiona możliwości złożenia hołdu swemu liderowi i kompozytorowi, skoro właśnie z tym Zespołem śp. Romuald Lipko identyfikował się przez całe swe życie i w ostatnim roku swego życia reaktywował jego działalność.

Telewizja Polska nie skomentowała sprawy.

Jak informował portal "Życie": MICHAŁ WIŚNIEWSKI OFICJALNIE POTWIERDZIŁ DOBRĄ WIADOMOŚĆ, O KTÓREJ BYŁO WIELE SPEKULACJI. PUBLIKACJA NA INSTAGRAMIE NIE POZOSTAWIA WĄTPLIWOŚCI

Przypomnij sobie: ZNANA AKTORKA SERIALU "KLAN" OPUBLIKOWAŁA ODWAŻNE ZDJĘCIE NA MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH. "WOLNOĆ TOMKU W SWOIM DOMKU, CZYŻ NIE?"

Portal "Życie" pisał również: BASIA KURDEJ-SZATAN CHWYTA OSTATKI WAKACYJNYCH DNI PRZED PORODEM. OKRĄGŁY BRZUSZEK NIE STANOWI PRZESZKODY. SKĄD W NIEJ TYLE SIŁY