Jak podaje "Pikio", ogromne zagrożenie burzowe nadciąga nad Polskę. Popołudniu i w nocy z 30 na 31 sierpnia w wielu regionach Polski obowiązywać będzie najwyższy, III stopień zagrożenia.

Nadchodzą niszczące porywy wiatru

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pilny alert dla dziewięciu województw. Bardzo silny i porywisty wiatr będzie stanowił największe zagrożenie w nadchodzących godzinach. Polscy ŁowcyBurz publikują naswoim profilu na Facebooku pilny apel, aby udostępnić aktualne informacje o III, najwyższym stopniu zagrożenia.

+ + + UWAGA! AKTUALIZACJA PROGNOZY KONWEKCYJNEJ + + + *** Wydano trzeci, najwyższy stopień zagrożenia *** Prosimy bardzo o udostępnienie prognozy i ostrzeżenie swoich bliskich przed spodziewanym załamaniem pogody, szczególnie na obszarze objętym 3. stopniem zagrożenia! Stopień 3. zagrożenia został wydany dla obszaru od woj. śląskiego i opolskiego po północny wschód i wschód woj. mazowieckiego głównie z powodu ryzyka wystąpienia niszczących porywów wiatru (>120 km/h, punktowo >150 km/h), opadów dużego gradu (lokalnie >5 cm średnicy), silnych opadów deszczu powodujących podtopienia (30-40 mm/h) i w mniejszym stopniu z powodu ryzyka powstania silnej i długotrwałej trąby powietrznej.


Facebook/Polscy Łowcy Burz

Od godziny 17:00, III stopień zagrożenia zacznie obowiązywać w województwach opolskim, łódzkim, a także w zachodniej części Śląska. II stopień obejmie wschodnią część Śląska, wschodnią część Małopolski, wschodnią część województwa świętokrzyskiego, mazowieckiego, oraz południową część Podlasia.

Wszystkich mieszkańców wymienionych regionów prosimy o dokładne zabezpieczenie mienia, aby nie uległo zniszczeniu lub go nie spowodowało. ALERT RCB nie pozostawia złudzeń!

RCB

O tym się mówi: Ta modlitwa służy duchowej mądrości. Warto poznać jej słowa, by mądrość gościła w naszym życiu na co dzień

Zerknij: Ministerstwo Zdrowia przekazało bardzo ważny komunikat. Powinniśmy zastosować się do tych zaleceń