Jak Skrybant dorobiła się fortuny?

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska współpracowała z Tercetem Egzotycznym od 1963 roku. Chociaż dla wielu osób grupa przywodziła na myśl tylko kicz, to mogła się ona pochwalić statusem jednego z najdłużej funkcjonujących polskich zespołów. Inspiracją dla formacji był meksykański film "La Paloma" oraz fascynacja kulturą państw latynoamerykańskich.

Choroba nie przeszkodziła wokalistce w karierze

Piosenkarka zmarła nad ranem 1 maja 2019 roku. Przez ponad rok walczyła ona z rakiem trzustki - wykrytym właściwie przypadkiem, podczas badań na żółtaczkę. Początkowo lekarze dawali jej tylko 4 miesiące życia, jednak kobieta nie dawała się chorobie przez znacznie dłuższy czas.

Wokalistka z Tercetem Egzotycznym
Wokalistka z Tercetem Egzotycznym

Skrybant-Dziewiątkowska słynęła ze swojej witalności i ogromnej woli walki. Choroba nie przeszkadzała jej w karierze muzycznej, wręcz przeciwnie - jak sama stwierdziła, spotkania z publicznością napędzały ją energią do walczenia z nowotworem. Nawet wizyty w szpitalu ustawiała tak, by nie kolidowały z jej koncertami.

"Dowiedziałam się, że mam raka trzustki. Nie załamałam się, od razu powiedziałam profesorowi: niemożliwe - nie miałam raka, nie mam i mieć nie będę. Nie dopuszczałam do siebie myśli, że ten rak jest we mnie" - opowiadała Super Expressowi.

Przed śmiercią gwiazda dopełniła formalności

Mimo silnej woli do walki z chorobą, Skrybant-Dziewiątkowska odeszła 1 maja ubiegłego roku, pozostawiając rodzinę i fanów w żałobie. Okazało się jednak, że przed odejściem wokalistka zadbała o swoją rodzinę, spisując testament.

Skrybant-Dziewiątkowska z córką
Skrybant-Dziewiątkowska z córką

Na temat majątku artystki pisał Super Express - jak się okazuje, udało jej się zgromadzić pokaźne oszczędności, m.in. luksusową willę z basenem we wrocławskiej dzielnicy Krzyki, której wartość ocenia się na około 3 miliony złotych! Kolekcjonowała również biżuterię.

Tabloid podał, że w testamencie znalazły się jedynie dwie osoby - piosenkarka sprawiedliwie podzieliła majątek pomiędzy swoje córki - Annę i Katarzynę. Jak widać, ostatecznie to rodzina stanowiła dla niej największą wartość.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński na wakacjach. Te fotografie robią w sieci furorę. Gdzie prezes PiS udał się na urlop

Może cię zainteresować: Jolanta Kwaśniewska nadal wykonuje obowiązki należące do pierwszej damy. Polacy pękają z dumy

Pisaliśmy również o: Marcin Prokop chwali się swoim mieszkaniem i opowiada o swojej karierze. „Jestem szczęściarzem”