Jak podaje "o2", Franciszek Przybylski, który zagrał w serialu "M jak miłość", dzięki roli Łukasza Mostowiaka zdobył popularność jako aktor dziecięcy. Miał siedem lat, gdy zaczęła się jego przygoda z serialem.

YT

Doczekał się dwóch zastępców w roli Łukasza

Chłopak nagle zniknął z serialu i przestał się pokazywac na ekranie. W roli Łukasza Mostowiaka zastąpił go wówczas Adrian Żuchewicz, jednak i on odszedł z produkcji.


Facebook/Adrian Zuchewicz

Obecnie, Łukasza Mostowiaka gra Jakub Józefowicz, który dzięki serialowi mógł wyjść z cienia sławnego ojca, Janusza Józefowicza.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Uchwycone przez @julietvonm #portrait

Post udostępniony przez Jakub Józefowicz (@qjozefowicz)

27-letni obecnie Franciszek Przybylski jest studentem łódzkiego Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej PWSFTViT. Media donoszą, że Franciszek nie odszedł całkowicie od aktorstwa. Był widziany na deskach Teatru Studio, a także na wrocławskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Zagrał też w filmie "Galerianki", a ostatnimi czasy można go było złapać na planie "Powidoków" i "#WszystkoGra".

Okazuje się, że serial "M jak miłość " obchodził w tym tygodniu jubileusz 20 lat ostnienia na naszych ekranach. Franciszek z tej okazji umieścił słodko-gorzki posta na swoim koncie na Instagramie.

Właśnie się dowiedziałem, że od pierwszego klapsa na planie „M jak Miłość” minęło wczoraj 20 lat co do dnia. Kawał czasu. Kawał życia. Spędziłem w M-ce 6 lat mojego dzieciństwa, a wspomnienia oraz emocje z nią związane towarzyszą mi do dzisiaj. Miałem okazję obserwować przy pracy takich wspaniałych ludzi jak nie będący już z nami Witold Pyrkosz czy cudowny Mariusz Sabiniewicz. Tak dużo zawdzięczam Dominice Ostałowskiej, tak wiele nauczyła mnie o ludziach, o świecie i o poczuciu humoru. Niekoniecznie wszystkie moje wspomnienia z M-ką są pozytywne. Moi najbliżsi wiedzą ile tak naprawdę kosztowała mnie cała ta przygoda. (...)

Wyświetl ten post na Instagramie.

Właśnie się dowiedziałem, że od pierwszego klapsa na planie „M jak Miłość” minęło wczoraj 20 lat co do dnia. Kawał czasu. Kawał życia. Spędziłem w M-ce 6 lat mojego dzieciństwa, a wspomnienia oraz emocje z nią związane towarzyszą mi do dzisiaj. Miałem okazję obserwować przy pracy takich wspaniałych ludzi jak nie będący już z nami Witold Pyrkosz czy cudowny Mariusz Sabiniewicz. Tak dużo zawdzięczam Dominice Ostałowskiej, tak wiele nauczyła mnie o ludziach, o świecie i o poczuciu humoru. Niekoniecznie wszystkie moje wspomnienia z M-ką są pozytywne. Moi najbliżsi wiedzą ile tak naprawdę kosztowała mnie cała ta przygoda. Bycie dzieciakiem, którego ok. dwa razy w tygodniu ogląda w tv przez kilka lat średnio 10 mln Polaków to. jest. konkret. Wstydziłem i do dziś wciąż trochę wstydzę się tego serialu. Od pewnego momentu, granie w nim wydawało mi się być po prostu „siarą”. M.in. dlatego zwiałem. Dzisiaj patrzę na to wszystko ze sporym dystansem. ALE jedna rzecz nie daje mi spokoju Telewizja Polska to od kilku lat instytucja pełna jadu, kłamstw, oszczerstw i nikczemności. Jest to wyjątkowy paradoks, że telewizja odpowiedzialna za ten fenomen jakim jest M-ka dzisiaj reprezentuje sobą wszystko co rzekomej Miłości przeczy. Jestem wściekły kiedy widzę jak Ci sami ludzie, którzy odpalają sobie wieczorami to serialicho i uśmiechają się widząc chatę w Grabinie, rano kiedy się budzą, dostają do jajecznicy propagandową papkę, która ścina im mózgi i sprawia, że najchętniej wyszliby z domu i zaje*ali sąsiada za to, że jest inny niż oni sami. To nie jest Miłość. I ciężko w słowach chyba napisać czym ona jest. Ale w moim przekonaniu jest to na pewno takie coś do czego każdy z nas ma absolutnie najświętsze prawo. A każdy kto twierdzi inaczej jest po prostu śmierdzącą parówą. I - jak to mawiała w dzieciństwie moja najwspanialsza i najukochańsza siostra Janeczka - koniec kropka PL. #nowelogonadwudziestolecie #telewizjopolskasmierdziszkupskiem #jedynypostoMcenamoimfeedzieever

Post udostępniony przez Franek Przybylski (@fransiscop)

Co sądzicie o wypowiedzi Franka? Zgadzacie się z nim?

O tym się mówi: Córka Agaty Mróz dorasta. Jak teraz wygląda i żyje 12-letnia Liliana

Zerknij: Ania Bardowska ma męża Bohatera. Grzegorz uratował człowieka. Co się stało