Jak podają "Polscy Łowcy Burz", we wtorkowe popołudnie, około godziny 13:50, mieszkańcy miejscowości Biszcza i Bukowina zaobserwowali lej, który najprawdopodobniej na chwilę zetknął się z powierzchnią ziemi, tworząc tym samym trąbę powietrzną.

Trąba powietrzna nad Polską

Ostatnie dni niosą mieszkańcom Polski upały, naprzemian z nawałnicami, gradobiciem i podtopieniami. Gdy do burzy, ulewy i zrozumiałego strachu ludzkiego dołączy trąba powietrzna, szkody mogą być nie do odbudowania.

Polscy Łowcy Burz opublikowali na swoim profilu na Facebooku sporo informacji na temat wtorkowych wydarzeń w Biszczy i Bukowinie. Internauci nadesłali mnóstwo opisów i zdjęć niebezpiecznego zjawiska atmosferycznego, a także szkód, jakie powstały w wyniku działania trąby powietrznej.


Facebook/Polscy Łowcy Burz

Kolejny post uzupełniony już był o bardziej potwierdzone informacje o powstałych zniszczeniach dachów, zmiecionych budynkach gospodarczych i stratach na plantacji tytuniu.

Oto kolejne nagranie przedstawiające lej kondensacyjny zaobserwowany dzisiaj ok. godz. 13:40-13:50 w Bukowinie k. Tarnogrodu w woj. lubelskim. Według otrzymanych przez nas informacji, lej miał krótkotrwały kontakt z powierzchnią ziemi, stając się w ten sposób trąbą powietrzną. Dwóch świadków zdarzenia twierdzi, że w miejscowości Bukowina doszło do uszkodzenia dachów. Punktowe szkody zaobserwowano również na miejscowej plantacji tytoniu.


Facebook/Polscy Łowcy Burz

Jak podają meteorolodzy, dzisiaj także należy zachować szczególną ostrożność, gdyż nawiedzą Polskę silne, porywiste wiatry, obfite opady deszczu, oraz niebezpieczne wyładowania atmosferyczne.

O tym się mówi: ZUS wznawia wysyłanie ubezpieczonych na rehabilitacje. Które sanatoria znalazły się na liście i jakie warunki trzeba spełnić, by pojechać

Zerknij tutaj: Zosia nie zdołała się nauczyć, jak samodzielnie prowadzić dom. Jej teściowa postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce

O tym pisaliśmy ostatnio: 11 sierpnia 2020 roku. Ministerstwo Zdrowia publikuje najświeższe doniesienia o zakażeniach koronawirusem w kraju. Płyną również smutne wieści