Trzynasta emerytura w roku dwa tysiące dwudziestym wynosiła 971 zł netto, co daje 1200 zł brutto. Świadczenie będzie rosło „z roku na rok”. Wszystko przez waloryzację, która przeprowadzana jest każdego roku w marcu. Najbliższa waloryzacja wyniesie 3,84 procenta.

Trzynastka 2021. Ile wyniesie?

Zgodnie z obliczeniami „Super Expressu”, przyszłoroczna trzynastka powiększy się o cale sto złotych. Wynosić będzie 1300 złotych brutto, co daje nam 1070 złotych netto. Na razie nie jest to potwierdzona przez rząd informacja, a jedynie obietnica.

Waloryzacja emerytur. Źródło: Youtube
Waloryzacja emerytur. Źródło: Youtube

Kto skorzysta na waloryzacji?

Okazuje się, że ponownie na waloryzacji emerytur zyskają ci, którzy posiadają najwyższe świadczenia. Najbiedniejsi niestety nie odczują jej wzrostu. Waloryzacja na poziomie 3,84 procent sprawi, że emeryt z najniższym świadczeniem wynoszącym 1200 złotych, otrzyma 1246,08 zł świadczenia, co daje mu niecałe 50 złotych. Ten, kto otrzymuje 2500 złotych emerytury po waloryzacji dostawać będzie 2596 złotych.

Obecny system emerytalny ZUS pozostawia wiele do życzenia. Okazuje się, że aby godnie przeżyć jesień życia już dziś należy zacząć systematycznie oszczędzać. Jak to zrobić? Trzeba zacząć od wprowadzania w życie dobrych nawyków m.in. kontrolować wydatki np. robiąc zakupy z wcześniej przygotowaną listą, czy korzystać z porównywarek cenowych. Jednak, należy przede wszystkim zacząć odkładać np. zamrażając pieniądze na lokacie.

Waloryzacja emerytur i rent będzie w 2021 roku rekordowa!/screen
Waloryzacja emerytur i rent będzie w 2021 roku rekordowa!/screen
Waloryzacja emerytur i rent będzie w 2021 roku rekordowa!/screen

To też może cię zainteresować: Kraków: tramwaje nie pojadą popularną trasą. Z jakimi zmianami muszą się liczyć podróżujący

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: tragiczny finał zdarzenia nad zalewem Bagry. Uratował kolegę, ale sam nie zdołał dopłynąć do brzegu