Jak podaje "Pikio", romski muzyk opowiedział "Faktowi" swoją smutną historię o miłości do pierwszej żony, z którą ma córkę Agnieszkę. Artysta dawno temu ożenił się z Polką, jednak ich małżeństwo przetrwało tylko rok.

Jego muzyki słucha wielu fanów, zdobył popularność i sympatię

Don Vasyl po wielu latach od tamtych wydarzeń postanowił opowiedzieć o małżeństwie z Polką o imieniu Basia. Pobrali się, gdy piosenkarz miał zaledwie 17 lat, lecz nie wiek stanowił przeszkodę ich wielkiej miłości. Młodzieniec nie miał szans na uratowanie małżeństwa. Czy był na nie gotowy?

Miałem 17 lat, jak ożeniłem się z Polką. Z tego związku urodziła mi się córka Agnieszka. Płynie w niej polska krew. Niestety z pierwszą żoną byłem gdzieś z rok. Jej ojciec był komendantem milicji. A w tamtych czasach, w latach 70., nie mówiło się tak fajnie o Cyganach jak dziś. Cygan był prześladowany i było wstyd. Jakby się dowiedzieli w małej miejscowości, że córka komendanta jest z Cyganem, to wyrzuciliby go z pracy. Właśnie z tego powodu małżeństwo się rozpadło.

Jak wspomniał piosenkarz, teść osobiście nie miał nic przeciwko ich związkowi, jednak - jak opowiada Don Vasyl - strach o utratę pracy i grążący przez to rodzinie głód sprawił, że mężczyzna nie mógł pozwolić na to małżeństwo.

Na szczęście, od 50 lat artysta prowadzi szczęśliwe życie u boku żony Marii. Choć jego polska żona już zmarła, ojcowska miłość kazała mu wychować Agnieszkę.

Co sądzisz o tej historii?

O tym się mówi: Małgorzata Rozenek-Majdan wróciła do formy po porodzie. Jej stylizacja na planie "Top Model" mocno przykuwa spojrzenia

Zerknij tutaj: Maryla Rodowicz zrobiła wstrząsające wyznanie. Nikt nie wiedział, że gwiazda przeżywa takie trudne chwile

O tym pisaliśmy ostatnio: Zosia nie zdołała się nauczyć, jak samodzielnie prowadzić dom. Jej teściowa postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce